ata

After The Action – AXMusique i Diskollektive Tour

Bez kategorii

2 Sty 2015  

Z początkiem roku 2015 AXMusique rusza z ogólnopolską trasą promocyjną darmowego net-wydawnictwa długogrającego „After The Action” ponownie wydanego nakładem Agencja Koncertowo-Wydawnicza Karrot Kommando.

Będzie to płyta inna niż poprzednie – bardziej energetyczna, bardziej elektroniczna i bardziej taneczna. AXMusique skupi się stricte na występach elektronicznych jak to miało miejsce w przypadku pierwszych EP wydanych w Brennnessel.rec. Czyli synciaki, drummaszyny i sekwensery, bez uderzenia gitar i perkusyjnego szatana.

Do tego wszystkiego chłopaki połączą siły z diskollektive, łódzko-warszawskim kolektywem dj-skim, dzięki czemu ich koncerty zmienią się w całonocne imprezy klubowe wypełnione wybuchową mieszanką najnowszej elektroniki, nu disco, indie dance czy house.

Od stycznia do końca marca chcemy zawitać do każdego fajnego miasta, a na pierwszy ogień idą Warszawa, Łódź, Kraków i Zakopane ale bądźcie czujni i sprawdzajcie czy nie zawitamy do was 😀

AXMusique

Electro-rockowy kwartet. Swoją działalność rozpoczęli w 2009 i wkrótce nawiązali współpracę z Brennnessel Rec. Współpraca z tą wytwórnią zaowocowała pierwszą EP – ta spotkała się z bardzo dobrymi recenzjami: m.in. pierwsze miejsce w rankingu DJMag w Polsce. AXMusique wydali później jeszcze dwie EP dla tej samej wytwórni, a potencjał trzeciej został już dostrzeżony za granicą. Zespół został zaproszony do udziału w kompilacji z serii Mixtape dla Mercedes-Benz, a „Hardline”, który się tam znalazł, stał się również głównym utworem promującym całą kompilację i oficjalny film prezentujący model Mercedes SLS GT3. Zespół parokrotnie wystąpił również na tak znaczących festiwalach jak Open’er, NoBorder, Selector czy United Island Festival. W listopadzie 2013 r. ukazał się ich długo oczekiwany album wydany nakładem wytwórni Karrot Kommando. Debiutancki krążek łączy ze sobą brzmienie szeroko pojętej elektroniki z dynamiką rock’n’rolla. Mroczny funk, energetyczny break beat, klimatyczny triphop i klasyczny rock – to tylko część gatunków muzycznych, które zainspirowały eklektyczny charakter albumu „Slimy Action Music”. W maju tego roku, wraz z marką Sizeer, AXMusique stworzyli wyjątkowy projekt pod nazwą „Reaxion”, w którym 13 czołowych producentów zremiksowało ich debiutancki album, co zaowocowało kolejnym wydawnictwem.

www.facebook.com/axmusiqueband
www.soundcloud.com/axmusique
www.youtube.com/axmusique
www.karrot.pl/axmusique

Diskollektive

Grają i organizują imprezy już ponad 10 lat. Niegdyś rezydenci nieistniejącej już Jazzgi, dziś regularnie pojawiają się w klubach w całym kraju. Ich sety można usłyszeć na antenie Czwórki Polskiego Radia oraz paryskiego Aquarium Radio i są one udostępniane na wielu branżowych blogach z całego świata. Kolektyw prowadzi też autorską audycję w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej. Diskollektive ma na swoim koncie dwie trasy po Portugalii oraz współpracę muzyczną z wieloma artystami, takimi jak Louis La Roche, D E N A, Stereo Total, Kamp!, Iza Lach, Mirror People, Maximilian Skiba, Rebeka, We Draw A, AXMusique, Biernaski, Sonia Miki, Labyrinth Ear, D4D, Last Robots, Fair Weather Friends czy Mister Teaser.

www.facebook.com/diskollektive
www.soundcloud.com/diskollektive