Bonobo znowu w Polsce!!

Bez kategorii

12 Gru 2013  

Ulubieniec polskiej publiczności – BONOBO wiosną wraca na koncerty do Polski! Gwiazda muzyki downtempo i nu-jazz zagra 19 marca we Wrocławiu (Eter), 20 marca w Warszawie (Palladium), 21 marca w Gdańsku (B90), zaś polskie tournee zakończy 22.03 w Krakowie (Studio). Lider Bonobo – Simon Green pojawi się w Polsce z kilkuosobowym zespołem!

Simon Green aka Bonobo to legenda muzyki downtempo / nu jazz oraz gwiadza kultowej wytwórni Ninja Tune. W pierwszej połowie mijającego roku ukazał się jego doskonale oceniany album „The North Borders”, na którym gościnnie zaśpiewały m.in. królowa soulu Erykah Badu, a także utalentowana Szjerdene, która towarzyszyła Bonobo na koncertach promujących krążek. Ukoronowaniem znakomitego roku dla artysty był wyprzedany listopadowy koncert w prestiżowej sali London O2 Brixton Academy, podczas którego, oprócz Szjerdene, z zespołem gościnnie wystąpiły znakomite: Cornelia i Andreya Triana.

Muzyka Bonobo to niezwykle efektowna fuzja wysmakowanego downtempo, jazzowej tradycji, nowoczesnych rytmów i szlachetnego soulu. Bogactwo brzmieniowej palety szczególnie zachwyca w wersjach koncertowych, Greenowi na scenie towarzyszy bowiem zawsze grupa wybitnych instrumentalistów. Płytę „The North Borders” Bonobo zaprezentował na żywo także nad Wisłą – muzycy zagrali u nas trzy entuzjastycznie przyjęte koncerty, zaś sam lider przyznawał, że polskie występy należały do najlepszych na całej trasie koncertowej grupy. Nic dziwnego, że Bonobo powraca, aby ponownie spotkać się z polską publiką. Poza Warszawą i Krakowem, po długiej przerwie muzycy znów odwiedzą Wrocław i – po raz pierwszy – pojawią się w Trójmieście!