Co-Sovel // Oxford Drama | Warszawa | 28.10.

Bez kategorii

16 Paź 2014  

28.10 w Kulturalnej zagrają dwa zespoły: Co-Sovel – autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell i Oxford Drama, młody duet aktualnie kończący pracę nad swoim drugim EP. 


☛ Co-Sovel

Muzyka Co-Sovel określana bywa mianem alternatywnego popu, elektroniki i indie-folk. Śpiewane przez liderkę projektu teksty stanowią jej autorskie przekłady ze słoweńskiego na języki angielski i polski wierszy Srecko Kosovela – poety początku XX wieku, zaliczanego do nurtu modernistów, ekspresjonistów i dadaistów. Awangardowość i konstruktywizm form Kosovela znajduje swoje odbicie także w metodach pracy Izoldy Sorenson – tłumaczenia nie są dosłowne, a luźne podejście do poezji niebanalnegoSłoweńca znajduje uzasadnienie w nazwie zespołu, której rozszerzenie oznacza tyle co „Cooperation with Kosovel”.

☛ Support: Oxford Drama

Powiew świeżości na polskim rynku muzycznym. Młody i obiecujący duet, który powstał na początku 2014 roku. W skład zespołu wchodzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, choć inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu.

14 kwietnia światło dzienne ujrzało ich pierwsze EP, zatytułowane po prostu „Oxford Drama”. Od czasu nagrania tego mini-albumu zespół wyruszył w trasę koncertową po całej Polsce, występując chociażby na tegorocznym festiwalu Open’er. Aktualnie Oxford Drama kończą pracę nad drugim EP, którego premiera planowana jest na jesień 2014 roku.

www.soundcloud.com/oxford-drama
www.facebook.com/meetoxforddrama

☛ Wstęp: 20 zł (z rezerwacją) / 30 zł (bez rezerwacji)

Bilety można zarezerwować po dodaniu się do naszego Newslettera.
Dodać się do Newslettera można tu: http://bit.ly/newsletterkulturalna

☛ Patronat medialny:

Radio Kampus
Uwolnij Muzyke
5kilo kultury
Mowianamiescie Warsaw
musicNOW
Radio Aktywne