Dawid Podsiadło i Sokół w Szkocji?

Bez kategorii

24 Lis 2016   , , , Video

 

Keep walking.sokol-podsiadło-715x400

Jak wyglądał pierwszy publiczny występ Dawida Podsiadło? Co do tej pory słyszała tylko dziewczyna Sokoła? Przede wszystkim: jaki będzie wspólny utwór obu artystów? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w filmie, który właśnie trafił do sieci. Film dokumentuje wspólną podróż Dawida Podsiadło i Sokoła do Szkocji. Jak się okazuje, artyści nie tylko mieli okazję zgłębić tajniki whisky. W nietuzinkowej scenerii szukali inspiracji do napisania wspólnego utworu.

– Rzadko się tak zdarza, że marka, z którą pracujesz, zaprasza Cię do zrobienia fajnego projektu, który i tak powinien się wydarzyć. Z Dawidem wcześniej chcieliśmy coś nagrać, a znaliśmy się słabo, i nagle mamy wspólny wyjazd przy okazji premiery nowości Johnnie Walker Blenders’ Batch – opowiada Sokół.

W Szkocji doszło do zderzenia dwóch pozornie różnych kreatywnych energii. Dawid Podsiadło i Sokół obserwowali, jak master blenderzy kreują smak whisky i dochodzą do perfekcji. Obok wytrwałości i cierpliwości na równi liczy się tu wyobraźnia i chęć do eksperymentowania. Zupełnie jak w muzyce.

– Dla mnie destylarnie single malt są jak muzycy w orkiestrze, którzy pracują wspólnie, aby stworzyć coś wyjątkowego i doskonałego – opowiada przewodnik Dawida Podsiadło i Sokoła po świecie whisky. – Próbujemy nowych rzeczy, przesuwamy granice.

Podczas wyjazdu panowie rzeczywiście mieli okazję bliżej się poznać. W zarejestrowanym materiale widzimy, jak Dawid Podsiadło i Sokół wymieniają się anegdotami i przemyśleniami związanymi z początkami swojej kariery.

– To był mój pierwszy koncert w życiu, na jaki poszedłem. Ojciec ze mną był, waty napchał do uszu i czytał gazetę – wspomina Sokół.

– Pierwszy raz publicznie śpiewałem w 6 klasie podstawowej na dniu sportu. Dla Natalii z 6c. Nie spodobało jej się to, ale to był dla mnie ważny moment – opowiada Dawid Podsiadło.

Panowie rozmawiali również o wizji wspólnego utworu. Dawid Podsiadło zaznacza, że chciałby połączyć gatunki muzyczne, które reprezentują, w nieklasyczny sposób. Natomiast Sokół słusznie zauważa, że blendowanie whisky to świetna analogia do blendowania muzyki. Cały materiał można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/HouseOfWalkers/videos/1249445468412009/

Wcześniej w sieci pojawił się teaser zapowiadający materiał wideo. Można w nim zobaczyć, jak Dawid Podsiadło i Sokół próbują odnaleźć się w zamkowej etykiecie. Czy im się to udaje? Przekonajcie się sami: https://www.facebook.com/HouseOfWalkers/videos/1245641962125693/

Film wyreżyserował Michał Marczak. Jego najnowszy obraz „Wszystkie nieprzespane noce” został nagrodzony na największym festiwalu filmów niezależnych Sundance oraz wrocławskich Nowych Horyzontach.

– Niezależnie od tego, co kto robi, jeżeli robi to z pasją, bardzo przyjemnie chłonie się taką energię. Inspirujące – podsumowuje Dawid Podsiadło wizytę w destylarni. Jaki owoc przyniosą te inspiracje? Przekonamy się już niebawem.

Film jest elementem kampanii „Rób to, w co wierzysz” Johnnie Walker. Jej ostatnim zwiastunem był opublikowany we wrześniu teledysk „O drodze do”. W klipie gościnnie pojawia się ambasador marki Johnnie Walker – Bogusław Linda. Autorem tekstu piosenki „O drodze do” jest Dawid Podsiadło, natomiast muzykę skomponował razem z Olkiem Świerkotem. Teledysk do piosenki wyreżyserował Marcin Filipek. Można przypomnieć go sobie pod tym adresem: https://www.facebook.com/HouseOfWalkers/videos/1201055323251024/

Johnnie Walker Blenders’ Batch Red Rye Finish – to wyjątkowy blend prawdziwej, głębokiej szkockiej whisky w zaskakującym, amerykańskim wydaniu. Nowa linia to efekt wielu eksperymentów przeprowadzonych przez zespół blenderów Johnnie Walker, kierowany przez światowej sławy master blendera marki – Jima Beveridge’a. W ich pracy nad nową linią marki Johnnie Walker, a zarazem nowym produktem, kluczowe było zrozumienie i dopracowanie nieodkrytych dla whisky smaków. Efekt końcowy? Głębia i niejednoznaczny smak whisky szkockiej oraz łagodność i lekkość amerykańskiej  – to właśnie Johnnie Walker Blenders’ Batch Red Rye Finish.

https://www.facebook.com/HouseOfWalkers  keep walking

, , ,