follow the steps

Flying Steps w Red Bull TV

Bez kategorii

14 Mar 2017   ,

Premiera serialu dokumentalnego o grupie tanecznej,
Flying Steps już dziś w Red Bull TV.

„Follow the Steps – Breakin’ the world” ukazuje życie sześciu z najlepszych tancerzy świata realizujących swoje największe marzenie: podbić nowe miejsca w Europie i USA oraz, idąc śladami swojego mistrza Vartana Bassila, wywalczyć własne show w stolicy rozrywki Las Vegas.

Dzięki niesamowitym power moves, spektakularnym produkcjom oraz imponującym akrobacjom czterokrotni mistrzowie świata w breakdance Flying Steps, wytańczyli sobie miejsce w sercach publiczności na całym świecie. Kariera, która rozpoczęła się na kartonach rozłożonych przy berlińskiej alei Kudamm teraz doprowadziła ich na lśniące parkiety największych światowych scen. Neue Nationalgalerie w Berlinie, Burgtheater w Wiedniu, Orchard Hall w Tokio czy Teatro della Pergola we Florencji – po premierze produkcji Red Bull Flying Bach (ECHO Classic Award 2010) oraz Red Bull Flying Illusion w Niemczech grupa Flying Steps udała się w trasę obejmującą ponad 30 krajów. Obecnie stawiają kolejny krok naprzód: oprócz nowych przystanków w Europie chcą także podbić USA i zbliżyć się do realizacji największego marzenia Vartana Bassila, jakim jest własne show w Las Vegas.

Serial dokumentalny „Follow the Steps – Breakin´ the World” debiutuje na antenie Red Bull TV . Widzowie zobaczą ekscytujące i zabawne materiały zakulisowe oraz będą mogli z bliska śledzić życie codziennie wyjątkowych tancerzy. Każdy z sześciu 26-minutowych odcinków zapewni głęboki wgląd w motywacje, marzenia i obawy sześciu osób, które kierują nimi zarówno na scenie, jak i poza nią. Ich historie, rodziny i środowisko kulturowe, osobiste wzloty i upadki oraz fascynujące występy taneczne sprawiają, że „Follow the Steps – Breakin´ the World” to poruszające doświadczenie filmowe w znakomitej jakości HD.

O sześciu bohaterach:

Vartan Bassil: Mistrz świata, współzałożyciel i kreatywny geniusz Flying Steps. Z berlińskich ośrodków dla młodzieży trafił na światowe sceny. Jego wielkie marzenie: własny show w stolicy rozrywki Las Vegas.

Adnan Dushaku aka Lil Amok: Najbardziej radykalny i szalony power mover na świecie. Lil Amok jest niezwykle utalentowany i staje do bitew ze światową elitą już od 12 lat. Ma również własną markę modową.

Benny Kimoto: Benny to mistrz headspinów, który zapisał się w historii breakdance’u. To on wynalazł krok Air Flare i pobił rekord świata w ilości obrotów na głowie. Jego liczne sukcesy obejmują występy w grach wideo, teledyskach i filmach. Czy zajmie się po zakończeniu kariery?

Willy Hem aka Bboy Willy: Willy sprawia, że najtrudniejsze manewry wydają się proste do wykonania. Dzięki pracy z Flying Steps dojrzał i dotarł na największe światowe sceny.

Anna Holmström: Ta tancerka współczesna jak nikt inny łączy ze sobą różne style tańca. Szwedka podąża śladami swojej poprzedniczki i musi udowodnić całej ekipie, że jest równie utalentowana.

Christian Zacharas aka Robozee: Jego pierwsze doświadczenia taneczne związane były z cha-chą, rumbą i sambą. Na szczęście szybko porzucił tańce latynoskie. Jego przydomek Robozee nie jest przypadkowy: jest mistrzem poppingu i stylów przypominających ruchy robota. W przyszłości chce zostać choreografem i ma już na koncie pierwsze udane produkcje.

 „Follow the Steps – Breakin’ the World” to produkcja Bewegte Zeiten  na zlecenie Red Bull TV. Materiał kręcono w USA, Wiedniu, Kosowie, Szwecji, Francji i Niemczech. Serial oglądać można na Red Bull TV.

Trailer „Follow the Steps – Breakin’ the world”

FLYING STEPS: Ponad 35 najlepszych tancerzy świata, 20 lat doświadczenia i 2 jednoczesne trasy – Flying Steps Entertainment to firma odnosząca największe sukcesy w świecie pokazów tańca ulicznego oraz indywidualnych koncepcji pokazowych. W 2010 roku jej członkowie powołali do życia swój pierwszy show Red Bull Flying Bach. Kilka lat później przyszła pora na spektakl Red Bull Flying Illusion, którego premiera odbyła się w berlińskim Tempodromie w 2014 roku. Dzięki tym dwóm produkcjom Flying Steps zainspirowali łącznie ponad pół miliona widzów. Grupę Flying Steps założyli w Berlinie w 1993 roku Vartan Bassil i Kadir ”Amigo” Memis. Zaledwie rok później po raz pierwszy wygrali konkurs Battle of the Year (BOTY). Kolejnym kamieniem milowym w historii czterokrotnych mistrzów świata w breakdance było założenie Flying Steps Academy w Berlinie w 2007 roku, która szybko stała się największą szkołą tańca ulicznego w Niemczech.

follow the steps

,