GOORAL ✧ PREMIERA PŁYTY ✧ BETTER PLACE + Tom Encore/Auer/Falcon1/YETZ to

Bez kategorii

17 Gru 2013  

Warszawa 20.XII.2013 – 1500m2
Start godz. 21.00
Bilety – 20/25

Zapraszamy na premierę długo oczekiwanego, najnowszego albumu studyjnego Goorala.

500 metrów od miejsca ostatnich szlifów, impreza zapoczątkuje ogólnopolską trasę promującą krążek BETTER PLACE, będąc prawdopodobnie pierwszą okazją do nabycia płyty. Ukaże się ona nakładem wytwórni Kardiogram Tunes, prowadzonej przez managera i przyjaciela Goorala – Łukasza Adamczewskiego. Będzie to również okazja, aby osobiście poczuć, cenioną przez dziesiątki tysięcy fanów, energię płynącą z połączenia muzyki elektronicznej na światowym poziomie, z góralszczyzną i nie tylko.

(UWAGA. PŁYTA W DYSTRYBUCJI SKLEPOWEJ POJAWI SIĘ DOPIERO W STYCZNIU, A KONCERTY PREMIEROWE BĘDĄ JEDYNĄ OKAZJĄ DO NABYCIA JEJ PRZED TYM CZASEM)

Premiera przekładana od ponad roku, zaowocowała powstaniem krążka bez przypadkowych dźwięków, dopracowanego pod każdym względem, a artysta, zamiast powierzyć zmiksowanie i mastering w ręce studio, sam podjął się ogromnej i żmudnej pracy z tym związanej, zaklinając w dźwięki spory kawał samego siebie – już po pierwszym przesłuchaniu czuć, że płyta jest bardziej osobista, niż poprzednia. To samo można powiedzieć o pozostałych, którzy przyczynili się do powstania albumu: Annie ‘Wiośnie’ Rogowskiej, Macieju ‘Kamerze’ Szymonowiczu, Piotrze Gawronie, Janie Mędrali i Adriannie Styrcz – każde z nich odcisnęło tu swój unikalny styl i charakter.

Podczas imprezy, oprócz projektu Goorala, usłyszymy prawdziwych wyjadaczy polskiej sceny bassowej, o których możecie doczytać niżej: TOM ENCORE, AUER, FALCON1, YETZ to, oraz KACPA. Zaserwują Wam solidną dawkę klasyków, własnych produkcji, oraz remixów w klimatach od bassu głębokiego, po ciężki.

✧INFO✧

KLUB 1500m2 do wynajęcia, ul. Solec 18, 00-410 Warszawa (http://www.1500m2.com/)

START imprezy: 20 Grudnia 2013 (Piątek), godzina 20:00

BILETY dostępne są w ograniczonych pulach w salonach EMPIK, oraz online:

BILETOMAT: http://www.biletomat.pl/imprezy/gooral-premiera-plyty-305/
TICKETPRO: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1228148-gooral.html

01. PULA – 20 PLN (WYPRZEDANE)
02. PULA – 25 PLN
03. PULA – 30 PLN

✧TIMETABLE✧

21:00-22:30 Kacpa
22:30-23:30 Falcon1
23:30-00:30 YETZ to
00:30-02:00 GOORAL + Wiosna/Kamer/Gawron
02:00-03:00 Tom Encore
03:00-04:00 Auer
04:00-0?:00 2Much & Kacpa

✧BIO✧

GOORAL (synth/piano, beatbox, wokal): producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.
W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album “Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną, której efektem był kultowy album Ethno Elektro.
Gooral zaczynał od występow solo, obecnie w zależności od składu występują z nim: Anna Wiosna Rogowska (wokal), Maciej Kamer Szymonowicz (wokal góralski, piszczałka), Piotrek Gawron (skrzypce) oraz Jan Mędrala (kontrtenor). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na energetycznych koncertach, na których usłyszeć też można kult ciszy. W całej swojej karierze Gooral zagrał m.in na festiwalach: Woodstock, Opener, Cooke, Red Bull X Fighters, Sziget, Colours of Ostrava, before Nowa Muzyka, Slot Art, Terra Polska. Oraz w wielu polskich i czasem europejskich klubach.
Dzwiekami Ethno Elektro, zainspirował się sam Jurek Owsiak, popychając Goorala do kolaboracji z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze, przy stworzeniu widowiska live. Owocem, tego niecodziennego połączenia, jest wydane 4 grudnia DVD z zapisem całego wspólnego występu na Przystanku Woodstock przed kilkusettysięczną publicznością.

http://www.gooral.net/
http://www.facebook.com/NiezlyGooral/

Z Gooralem wystąpią:

Wiosna (wokal i uśmiech): Muzyka była w jej życiu od zawsze. Już w wieku niemowlęcym jej krzyki -bez nutki fałszu – koiły uszy obecnych. Pierwszy raz publicznie zaśpiewała jako siedmiolatka w kościele. Od maja 2005 roku do końca 2009 współpracowała z DJ Ros i Addiction Records, gdzie realizowała się w brzmieniach Drum & Bass oraz noweych brzemieniach. Jej umiejętności wokalne nie przeszły tez bez echa w środowisku Hip-Hopowym (nagrania z: Elegans, DJ Wojak), w 2005 roku wystąpiła gościnnie na płycie Eldo i Bitnix „Człowiek, Który Chciał Ukraść Alfabet”, gdzie zmierzyła się ze stylistyką Broken Beat, oraz na polskiej scenie Smooth Jazzowej, czego efektem są występy z tak genialnymi muzykami jak: Irek Wojtczak, Staroniewicz, Grzywacz, Bukowski. Występowała w klubach w całej Polsce, a także na festiwalach takich jak Undercover Moonlight Beach Festival w Rydze, Coke Live Festival, Creamfields, Heineken Open’er Festival, Woodstock 2012 – co sprawiło, że jest kojarzona jako wokalistka otwarta na eksperymenty muzyczne i ludzi. W 2011 zaśpiewała na debiutanckiej płycie Goorala – Ethno Elektro (również jako autorka tekstów) i od tego czasu regularnie koncertuje z tym właśnie projektem, odgrywając dużą rolę w powstaniu drugiego albumu. Obecnie przygotowuje swój solowy materiał, który powinien ukazać się w 2014 roku. Od 2011 roku występuje również z Sebem Skalskim, oraz jego projektem „ABC of Funk”, który porywa swoją energią nie tylko fanów gatunku funky, ale też szeroko pojętej muzyki klubowej. Wiosnę można również usłyszeć podczas występów, oraz w utworach nowopowstałego projektu YETZ to.

http://www.facebook.com/wiosna.wiosnowska/
http://soundcloud.com/springinme/

Kamer (wokal, beatbox, piszczałka pasterska): etatowy góral w projekcie, na co dzień łączy elementy kultury hip-hop i rodzimego folkloru na fonii, jak i na wizji (street art). Razem z Gooralem założył kapelę Psio Crew, z którą w 2007 roku wydał płytę zatytułowaną „Szumi Jawor Soundsystem”. Poza muzyką realizuje także własny projekt Etnograff, w ramach którego tworzy etniczne graffiti. Swoją twórczością wspiera działania na rzecz wolności i przestrzegania praw człowieka w Tybecie. Współpracuje z Fundacją Klamra, prowadzi cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt. „Graffiti po góralsku”.

http://www.etnograff.pl/
http://www.klamra.org/gajdosze/

Gawron (skrzypce): góral z Żywiecczyzny, najmłodszy w projekcie, inżynier procesów chemicznych, ale nie dlatego się tu znalazł. Za skrzypce chwycił w wieku 10 lat, nie puścił – kończąc I i II stopień szkoły muzycznej. Wieloletni członek Zespołu Pieśni i Tańca ,,Żywczanie’’, z którym od najmłodszych lat koncertował w wielu krajach Europy, a nawet Azji. Współzałożyciel projektu muzycznego Bacoffka, łączącego elementy muzyki łuku Karpat z elementami muzyki klasycznej. Od listopada 2012. gra z Gooralem, który sam o nim mówi ‘Kurka, nie nadążam!’.

✧✧✧

Oprócz tego, na scenie:

✼ Tom Encore: basowy maniak z Warszawy. Zaczynał od dnb (pod pseudonimem Fizyk), popularyzował dubstep a zamiłowanie do niskich pasm pozostało do dziś. Znany z bezkompromisowych produkcji, takich jak wydany na Rottun Recordings „Jig”, który można było usłyszeć w BBC Radio 1, w setach Gaslamp Killer, Dirtyphonics czy Foreing Beggars a nawet w kilku krajach w You Can Dance. Remiksował dla Dieselboya, Excision’a i Datsika. Absolwent Red Bull Music Academy Bass Camp 2013. W grudniu wyda długo oczekiwaną epkę na Concrete Cut „Broadband”, na której znajdą się remiksy m.in. od Kodiak czy Deft.

http://www.facebook.com/tomencore/
http://soundcloud.com/tomencore/

✧✧✧

Auer: Wzięty didżej i producent. Jeden z współtwórców warszawskiego kolektywu The Lordz Team, który od momentu powstania w 2008 roku szybko podbił uszy i serca polskiej publiczności. Zafascynowany dubstepem i wszelkimi odmianami muzyki elektronicznej opartymi na mocnym basie. Do współpracy zaprosił go m.in. Pezet, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów. Uczestnik Red Bull Music Academy Bass Camp.

http://www.facebook.com/auer.official/
http://www.facebook.com/KokaBeats/

✧✧✧

✼ Falcon1: DJ/turntablista, posiadacz 5 tytułów Mistrza Polski federacji IDA. Kiedyś bardzo aktywny uczestnik bitew turntablistyczncyh, dziś skupiony na graniu w klubach, współpracy z muzykami i produkcji. Jest także wziętym sędzią wielu zawodów DJskich. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip-hopowym brzmieniem oraz deepową basową elektroniką. Jednak nie stroni od niczego, co niesie ze sobą dobry vibe. Jako party DJ łączy Hip-Hopowy styl grania na gramofonach z eksploracją nowych gatunków klubowej muzyki, wplatając w to wyselekcjonowane imprezowe klasyki. Niemal 10 letnia kariera DJska to kilkanaście wygranych bitew oraz kilkaset zagranych imprez, pokazów, koncertów czy też poprowadzonych warsztatów. Jednak przede wszystkim to ciągły rozwój zajawki i umiejętności. Jest również współzałożycielem szkoły DJ-skiej – SPINLAB.

http://www.facebook.com/Falcon1yo/
http://soundcloud.com/djfalcon1/
http://www.spinlab.dj/

✧✧✧

✼ YETZ to: Kuba Lib – producent i DJ wywodzący się z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Zaczynał w 2000 roku, od produkcji bitów dla lokalnych grup hip hopowych i swoich kolegów. Od wielu lat podróżuje po klubach w całej Polsce rozkręcając imprezy zza gramofonów. Rezydent Dworca Tatrzańskiego, następcy legendarnego klubu Ampstrong w Zakopanem, który gościł czołówkę artystów sceny bassowej z całego świata. Dzieli przyjaźń i studio z zespołem Gooral, stąd pomysł na projekt łączący kolaboracje elektronicznej produkcji muzycznej oraz kunsztu i energii setów DJskich:
‚YETZ to’
Pierwszy raz, pod tą nazwą wystąpił 2. listopada, w sopockim klubie S.F.I.N.K.S 700, dąc świeżym powiewem w sety oscylujące wokół różnych gatunków muzyki elektronicznej, z elementami live act oraz wokalem Wiosny. Na wydanie, w najbliższych tygodniach, czeka również oficjalny remix najnowszego singla Gooral, ‚Sunshine’, a w przygotowaniu EP, którego zalążków można doszukiwać się w występach live zaplanowanych na nadchodzące miesiące.

http://www.yetzto.com/
http://www.soundikebass.com/
http://www.kubalib.com/

✧✧✧

✼ Kacpa: Od najmłodszych lat zafascynowany kulturą hip hopową, pokazując to już w wieku 6ciu, kiedy to uwielbiał się kręcić na oldschoolowym gramofonie Bambino, by w przyszłości przejść na Technicsy i zamiast własnego tyłka katować winyle. Pierwszą imprezę zagrał w 2009r. Od tamtego czasu odwiedził ze swoimi setami większość wrocławskich lokali, nie szukając muzycznych kompromisów i swobodnie poruszając się przez rap, funk, electro czy ghettofunk. Pod koniec 2010r. zostaje wciągnięty w ekipę Czyste Srebro, z którą od tamtego czasu zagrał prawie setkę koncertów w całej Polsce, wspierając największych tuzów polskiego hip hopu.
Również w 2010r. zakłada organizację eventową – Fly Or Die, startując z pierwszą autorską imprezą ‚Rap Decade’. Od tamtej pory odpowiadał za przygotowania eventów całkowicie odmiennych od przyjętych standardów, w dużej mierze na terenach industrialnych miejscówek (Port Miejski, Młyn Sułkowice). Obecnie, bawi się najsmaczniejszą elektroniką, nieustannie szukając kosmicznych połączeń gatunków muzycznych i szlifując umiejętności techniczne.

http://www.facebook.com/djkacpa/
http://soundcloud.com/djkacpa/
http://www.facebook.com/flyordie71/

✧✧✧

✼ 2Much: 2 MUCH to młody projekt, który składa się z 2 doświadczonych muzycznie osób, bardzo silnie związanych z Wrocławską sceną muzyczną. Spectribe i Spaso to duet, który można widywać na scenie tylko podczas specjalnych wydarzeń. Dorobek artystyczny tych panów jest już dosyć spory. Występowali na imprezach i koncertach w całej Polsce. Brali udział w rozpoznawanych i szanowanych projektach związanych z muzyką i sferą wizualną. Występ tego duetu jest zawsze pewnego rodzaju zaskoczeniem, bo nigdy nie można być pewnym formy ich występu. Muzyka, którą grają na pewno nie jest łatwa do sklasyfikowania: Hip-Hop , IDM, Dubstep, Electro, Minimal, … wszystkie te gatunki niczym składniki służą im do przygotowania dobrego, niezapomnianego, 2Much – owego ciasta !!!

http://www.facebook.com/2muchmuch/
http://percussionlab.com/sets/2_much/frengston_03/

Partnerzy:

Czwórka (http://czworka.polskieradio.pl/)
Vice (http://www.vice.com/)
Soundike Bass (http://soundikebass.com/)
Muno (http://muno.pl/)
RBL TV (http://rbl.tv/)
illegalbreaks (http://www.illegalbreaks.com/)
Don’t Panic (http://www.dontpaniconline.pl/)
Fabryka Zespołów (http://www.fabrykazespolow.pl/)
owsiaknet.pl (http://owsiaknet.pl/)
Nyska TV (http://www.nyska.tv/)
Fonografika (http://www.fonografika.pl/)
Fly Or Die (http://www.facebook.com/flyordie71/)