Katatonia polskiej sceny kultury w offensywie

Bez kategorii

29 Gru 2013  

Katatonia polskiej sceny kultury w offensywie!
Brak obiektywizmu, artykuły i audycje sponsorowane, zamiast autorskich pomysłów to już codzienność w Naszych mediach. Zwielokrotnienie intensyfikacji takich zachowań można zauważyć już na pierwszy rzut oka w telewizyjnej dwójce, która miała wraz z nową ramówką, być jak nóż, wbijający się w zakalec polskiego skostnienia i wprowadzając nową idee- kultywowanie kultury. Niestety jak zawsze na planach się zakończyło, i nie pomoże fakt zaistnienia programu made in Polska emitowanego o 1 w nocy! W jaki sposób młodzi ludzie, wchodzący w dorosłość mogą sięgnąć po trochę obiektywizmu muzyki, z poza pompowanych komercyjnie stacji, nastawionych jedynie na zysk.

Przykład mogliśmy zobaczyć już na poziomie Radio Bis, później Radio Euro i Radio Czwórka. Jeden adres, jeden twór a jednak zmiany wynikały z czegoś. Program się zmieniał by odpowiadać na coraz większą rywalizacje na radiowych częstotliwościach. Jednakże jakiej rywalizacji? Kulutry vs. Kultury Pop i mainstreamu? Fakt odchodzenia coraz większej liczby wartościowych osób, tworzących i stanowiący jakość smuci i zarazem zmusza do refleksji.

Czy stać Nas jeszcze na kulturę?

Kolejny raz widzimy, że nie. Pomimo starań dziennikarzy, którzy jak radiowcy z czwórki starali się namówić polaków do płacenia abonamentu radiowego, nie po to, by napełniać kieszenie prywatnych inwestorów, tylko po to, by programy realizowane przez stację były coraz lepsze. Wejście Czwórki na wizje, stworzenie audycji „Ministerstwo dźwięku”, gdzie młodzi artyści mogli pokazać się szerzej, to tylko niektóre przykłady pozytywnego działania.

Tym razem pod gilotynę przemielenia i zniszczenia wpadło Radio Roxy. Od dawna zapowiadana zmiana ramówki i programów, miała wnieść różnorodność. Przejście Kuby Wojewódzkiego ze stacji Radio Eska Rock do Roxy, miało spowodować zwiększenie wpływów z reklam. Dziś już wiemy, że audycje autorskie osób takich jak Grabaż, Marika, Novika, Nosowska, Pablopavo oraz dj sety jak On&On i Twin priks to już przeszłość. Co nastanie teraz? Nikt tego nie wie. Nowa ramówka ma być podana 1 sytcznia.

Trzymamy kciuki za rozsądek !