made in PL! vol.5

Bez kategorii

5 Gru 2013  

Tym razem na naszej liście znaleźli się artyści znani jak i Ci, którzy są na początku swojej drogi.

Kamp! to zespół, który zdobył już wiele nagród i wyróżnień. Grywał na wielkich i małych scenach, po drodze członkowie grupy założyli swoją wytwórnie Brennnessel.
Pełna gama sukcesów, to zasługa ciężkiej pracy i wyjątkowy dar, który polega na  wprowadzaniu ludzi w taneczny klimat podczas swoich koncertów.

HowDareYouAlexis to Emmett Heart, Gus Real i Casper Motion, którzy tworzą dla przyjemności, po godzinach, bez ciśnienia ale z ambicją. Znają się od lat. Grywali razem w wielu składach przeróżną muzykę, dlatego doskonale się rozumieją i bezustannie nawzajem inspirują. Ich muzyczne horyzonty są wyjątkowo szerokie, a każdy rozciąga się w inną stronę. Przez ostatnie 2 lata cierpliwie rozwijali i szlifowali swoje pomysły, kręcili potencjometrami, dokręcali śrubę, by w lipcu 2013 zaprezentować światu. Mogliście ich poznać podczas pracy nad projektem Hellow Dog, gdzie wraz z Iwoną Skwarek (Rebeka), pokazali, że można na nich liczyć.

The KDMS to międzynarodowy projekt koncertowy, za który odpowiedzialni są pochodzący ze Śląska producent Maksymilian Skiba oraz brytyjska wokalistka Kathy Diamond. Łącząc hipnotyczny puls z przebojowymi piosenkami, omijają nurty współczesnego popu na rzecz niebanalnych i zapadających w pamięć utworów.

Fair Weather Friends to polski zespół, który powstał w 2011 roku w Czeladzi. Twórczość kapeli to połączenie elektroniki, gitar, syntezatorów i elektro-akustycznego beatu z domieszką sporadycznych 8-bitowych melodii. FWF czerpie inspiracje z muzyki tanecznej, klubowej, czy electropopowej równie chętnie, co z funku i soulu. W 2012 roku zespół wydał świetnie przyjętą debiutancką płytę EP „Eclectic Pixels”, po której został zaproszony na największe letnie festiwale muzyczne w Polsce. (wyt. Brennnessel)

Za pseudonimem Soniamiki kryje się zielonogórzanka Zosia Mikucka, absolwentka poznańskiej ASP. Debiutancką płytę wydała w berlińskiej wytwórni Moanin. Na krążku znalazło się 14 kompozycji w stylu elektro-avant-pop.( last.fm.)
http://soniamiki.bandcamp.com/

Zagi jest wokalistką, instrumentalistką, autorką muzyki i tekstów. Słychać w jej utworach lekko składające się słowa przy akompaniamencie łagodnych dźwięków, co daje w połączeniu murowany sukces i godziny wsłuchanych fanów. Mamy nadzieje, że będziemy mogli częściej pisać o Zagi i jej dokonaniach. Zapraszamy do przeglądania youtube gdzie można zobaczyć dokonania artystki poparte klipami wideo.