metal-2Ball-2Bstars-2Bplakat

METAL ALL STARS | 7.12.

Bez kategorii

13 Lis 2014  

Metal All Stars to specjalna trasa koncertowa, na której wspomniani muzycy wystąpią w nietypowych konfiguracjach, których trudno się doszukiwać na innych koncertach i zaprezentują najpopularniejsze utwory metalowe. Podczas wspólnych koncertów czołówka metalowej sceny wykona największe przeboje swoich rodzimych zespołów. Na koncercie będzie można usłyszeć m.in. kompozycje zespołów Black Label Society, Testament, Megadeth, Antrax, Manowar czy Ozzy’ego Osbourne’a.


7 grudnia w Warszawie odbędzie się wyjątkowy – wspólnie na jednej scenie w tym samym dniu pojawią się najbardziej znani muzycy tworzący scenę metalową. Projekt Metal All Stars wreszcie dotrze do Polski, a na dużej scenie warszawskiej Progresja Music Zone – 7 grudnia 2014 – zobaczymy między innymi takich tytanów gatunku jak: Zakk Wylde (Black Label Society), Chuck Billy (Testament), Cronos (Venom), James LaBrie (Dream Theater), Geoff Tate (ex-Queensryche), David Ellefson (Megadeth), Joey Belladonna (Anthrax), Ross The Boss (ex-Manowar), Gus G. (Ozzy Osbourne band), Vinny Appice (ex-Dio, Black Sabbath), Carmine Appice (Vanilla Fudge)METAL ALL STARS
7 grudnia 2014

Warszawa

Progresja Music Zone

ul.Fort Wola 22
wejście od 19:00
start 20:00
bilety w cenie 150 zł dostępne w sieci Ticketpro, Eventim, Empik, Media Markt, Saturn, Avans oraz w klubie.
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1404717-metal-all-stars-metal-legends-live.html
więcej informacji:

Organizatorem jest agencja Heart Of Rock

————————————————————-
Zack Wylde

Zakkowi Wylde od początku wiodło się naprawdę nieźle. Mając zaledwie 19 lat dołączył do zespołu Ozzy Osbourne’a jako gitarzysta solowy i współkompozytor. Występował z Osbournem przez niemal 20 lat.

Wylde założył  Black Label Society w 1998 roku jako nośnik swej artystycznej wizji – bezkompromisowego, nieugrzecznionego i wolnego od ściemy rock’n’rolla.

Black Label Society bardzo szybko stało się potentatem koncertowym i wydało siedem doskonałych albumów studyjnych, które sprzedały się w sumie w ilości dobrze ponad półtora miliona egzemplarzy. Ale sprzedaż płyt to tylko część opowieści – bo całe legiony fanów zjawiają się na koncertach, by zobaczyć pokaz mistrzowskiej gry Wylde’a na gitarze pianinie, która daje pełne świadectwo jego talentu.

Zakk Wylde (prawdziwe nazwisko Jeffrey Phillip Wielandt, urodzony 14 stycznia 1967) jest amerykańskim muzykiem, kompozytorem, multiinstrumentalistą i od czasu do czasu aktorem najbardziej znany jest ze swej gry w zespole Ozzy Osbourne’a oraz jako założyciel heavy metalowej kapeli Black Label Society. Charakterystyczny wzór tarczy strzelniczej na jego licznych gitarach jest od razu rozpoznawalny. Był też gitarzystą solowym i wokalistą zespołu Pride & Glory, który rozwiązał się po wydaniu w 1994 roku pierwszego albumu. Jego solowa płyta wydana w 1996 roku nosi tytuł Book of Shadows.
Jeffrey Phillip Wielandt urodził się w Bayonne, w stanie New Jersey. Zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat, a mając lat 14 zaczął pracę w  Silverton Music w jej oddziale w Toms River, stan New Jersey. Wylde dorastał w Jackson w stanie New Jerseyi uczęszczał do Jackson Memorial High School, którą to szkołę ukończył w 1985. Mówi, że ćwiczył grę na gitarze 12 godzin dziennie i często grał non stop w czasie między jednym dniem szkoły, a drugim. Spał w dzień w szkole.
Zakk Wylde 2010
Wylde grał w swoim pierwszym, miejscowym zespole Stone Henge, a następnie w miejscowym zespole z NJ  Zyris. Później został wybrany do zespołu Ozzy Osbourne’a. Wysłał Ozzy’emu taśmę I został przyjęty w miejsce Jake E. Lee, który wcześniej zastąpił Brada Gillisa po śmierci Randy Rhoadsa. Dla Wylde’a Rhoads pozostaje wciąż wzorem gitarzysty i wybitnego muzyka koncertowego.
Wylde upodobał sobie konkretny model gitary Les Paul guitary Gibsona, który stał się jego “Świętym Gralem” pomalowanym w charakterystyczny wzór tarczy strzelniczej. Utracił ją, kiedy spadła z wozu wiozącego sprzęt gdy jeździł z koncertami po Teksasie. Wyznaczono nagrodę dla osoby, która miałaby jakiekolwiek informacje na temat tej gitary. Wylde odnalazł swego Grala, gdy lata później jego fan kupił ją w lombardzie w Dallas i zauważył inicjały „Z.W.” wydrapane na tyłach przystawek. Skontaktował się z byłym wydawcą strony Wylde’a, Randym Canisem, by zaaranżować zwrot. Otrzymał za nią dwie inne gitary Les Paul.
W 1995, Wylde wziął udział w przesłuchaniu do Guns N’ Roses.
Osbourne wprowadził dość luźną atmosferę w swoim zespole zostawiając każdemu z muzyków otwartą furtkę. Wylde jednak pozostał zawsze wierny Osbournowi. W 1995 roku zniknął z jego zespołu, a w jego miejsce pojawił się Joe Holmes, po czym powrócił w 2001. Siedemnastego stycznia 2006, Zakk Wylde znalazł swoje miejsce na hollywoodzkim Rock Walk of Fame, gdzie pojawił się odcisk jego dłoni i podpis w uznaniu wspaniałej kariery muzycznej oraz wkładu w rozwój przemysłu muzycznego. Wydarzenie to było otwarte dla publiczności i uczestniczyło w nim wiele gwiazd rocka włącznie z Ozzym Osbournem.
Po przesłuchaniach w 2004/2005, Ozzy Osbourne oznajmił, że Wylde jest oficjalnie głównym gitarzystą na najnowszym albumie, Black Rain, który ukazał się w 2007. Grając na scenie z Osbournem Wylde zbierał pochwały za wprowadzanie dużej dawki energii oraz pasji do jego występów. Jedenastego września 2006 roku ukazała się w Wielkiej Brytanii płyta Black Label Society, Shot To Hell, a dzień później miała swoją premiere w Stanach Zjednoczonych za sprawą wytwórni Roadrunner records, z producentem Michael Beinhorn. Black Label Society było główną gwiazdą drugiej sceny na Ozzfest w 2006 roku, choć Wylde miał jeszcze do wypełnienia obowiązku u Ozzyego. Album Ozzy Osbourne’a  Black Rain ukazał się w maju 2007.  Zakk dołączył też do trasy Ozzy and Friends Tour w zastępstwie trasy Black Sabbath przewidzianej na lato 2012. Formacja ta zagrała wiele koncertów w Europie takich jak na Graspop Metal Meeting w Belgii.
Black Label Society wydał ‚The Song Remains Not the Same’ dziesiątego maja 2011. Ponadto Wylde zagrał też solo na gitarze w coverze grupy Kiss “Unholy” w wykonaniu Black Veil Brides na epce zespoł Rebels wydanym w grudniu 2011.
Wylde i jego żona, Barbaranne, mają czwórkę dzieci: Hayley Rae, Hendrixa, Sabbatha i Jesse, którego ojcem chrzestnym jest Ozzy Osbourne. Wylde przyjaźnił się z Darrellem „Dimebag” Abbottandem i zadedykował utwór „In this River” jego pamięci.
Wylde jest irlandzkim katolikiem I mówi otwarcie o swojej wierze nazywając się „żołnierzem Chrystusa. Kilka lat temu Wylde postanowił zadbać o swoje zdrowie. Na prośbę Sharon Osbourne rozpoczął leczenie na odwyku, ale opuścił go przed zakończeniem kuracji. W sierpniu 2009 Wylde został zabrany do szpitala za sprawą skrzepów krwi i musiał odwołać trasę z Mudvayne i Static-X. Po wyjściu ze szpitala Wylde przestał pić i do dzisiaj żyje w trzeźwości.