Młoda Polska Muzyka | Co-Sovel vs. the Dumplings | odcinek 2

Bez kategorii

5 Lis 2014  

Koncerty, koncerty i jeszcze raz koncerty. Jesień zawsze dostarczała nowych bodźców, dla melomanów. Okres spadających liści charakteryzuje się nowymi trasami koncertowymi, czy też zwieńczeniem całorocznego tournee. Sama trasa jest odzwierciedleniem novum wydawniczego.
Ciężka próba dla zespołu szczególnie młodego. Co jeśli nowe utwory się nie przyjmą, jeśli fani się odwrócą,a krążki pozostaną na sklepowych pułkach?

Mało kto, pochylił się nad tematem debiutu wydawniczego czy też po prostu nowego albumu i emocji z nim związanych.

Nie jest tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Żmudne prace w studio, sięgające lat świetlnych. Znalezienie sponsorów , patronów, wytwórni, która zainwestuje w Nas, swój czas, reklamę i fundusze, nie raz wydaje się nie możliwe.

Jednak, każdego dnia słyszymy o nowej produkcji, co niezmiernie cieszy, ponieważ należy zdać sobie sprawę, iż dany projekt musiał przejść przez piekło, wygrać wojnę oraz zachować tożsamość, co często wydaje się najtrudniejsze.

Dziś skupimy się na projekcie Co- Sovel, który już na początku roku, wyda swój debiutancki album oraz o The Dumplings, którzy niedawno pokazali światu swoje dziecko.


Co-Sovel to autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell, która przygotowała materiał na swoją debiutancką płytę.Co – Sovel gra eksperymentalny pop. Taka opinia panuje w środowisku, aczkolwiek można tutaj zaryzykować stwierdzenie i chęć porównania do młodej Bjork. Dojrzały warsztat, okupiony ciężką pracą oraz możliwością grania m.in. z :Julią Marcell, zespołami Drekoty, Maanam czy Oszibarack.
Co-Sovel mają już na swoim kocie EP-kę „Live in Studio EP” oraz występ w „Must 
be the music”. Grupa stale koncertuje.

Przy okazji zapraszamy na koncert zespołu w klubie Alchemia, który odbędzie się 8.11.
https://www.facebook.com/events/1505564593018630/

The Dumplings 

Wiele już napisano na temat The Dumplings oraz ich debiutanckiego albumu „No Bad Days”. Świetni, młodzi i z Polski. Aż łezka kręci się w oku, gdy się ich słucha. Zwróćmy uwagę, iż pomimo młodego wieku Justyna i Kuba, nigdy się nie podawali, i ciągle brnęli naprzód, Dużą zasługę w drodze zespołu The Dumplings leży po stronie menagera, który poprowadził grupę suchą stopą po świecie muzycznego blichtru.

Utwory na płycie tworzą spójną całość, co często jest problemem, przy pierwszych albumach zespołów, które wcześniej pokazywały się mediom poprzez pojedyncze utwory.

The Dumplings i ich album „No Bad Days”, jednogłośnie został okrzyknięty hitem. Widać to szczególnie po wypełnionych salach podczas ich koncertów.

Życzymy dalszych sukcesów!