nowy klip, nowy styl, nowa jakość? Łan World

Bez kategorii

24 Lis 2013  

Z dniem 21.11.2013, ku naszym oczom ukazał się nowy klip do utworu „Infinite”, zespołu „Łąki Łan”.

Po czasie rockowego brzmienia, przechodzącego w funki z elementami reggae i oczywiście electro, fani zespołu mogą się poczuć dziwnie.
Oczywiście słuchając płyty Armada, można odnieść wrażenie, że chłopaki eksperymentują, idą dalej, chcą się rozwijać, zająć swoje miejsce w muzyce itp.
Album mimo wszystko został przyjęty pozywytnie za sprawą takich utworów jak Lovelock, Jammin czy też Łan for Me.
Nowy styl Łąki to niewątpliwie odyseja w wykonaniu starych bohaterów takich jak Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżus Marian, MegaMotyl oraz małego skrzata imieniem Paprodziad, w przestrzeni kosmicznej. Co tam robią? Dokładnie nikt z redakcji nie potrafił odpowiedzieć sobie na to pytanie, jednakże po niemalże roku podroży Armadą częściej wracamy jednak do utworów z poprzednich albumów.

I stawiamy kropke nad i, nad kolejnym obrazem serwowanym nam przez Zielonych Przyjaciół. Infinite i zrealizowany klip to dwie różne rzeczy. Sam utwór stanowi miłą odskocznie. Spokojne wprowadzenie może nie pasuje do świata Gwiezdnych Wojen, ale potrafi urzec swoją mocą, dokonując tego w momencie przeobrażenia się, niczym z sokoła jeden do gwiazdy śmierci. Aczkolwiek pozostał klip, nowy obraz, odzwierciedlenie nowego stylu, może także nowej jakości? Początek filmu stanowi ciekawe intro, i wykorzystanie motywów towarzyszących całemu projektowi „Armada”. I nagle spotykamy dwie skąpo ubrane Panie (na temat gustów nie będziemy rozmawiać). Wpatrując się w ich niebiańską potyczkę możemy starać się zastanowić nad sensem tej sceny i tego co autor miał na myśli.
Czy chciał przedstawić walkę dobra ze złem by następnie pokazać że i tak zlewają się w jedno. Czy moze stara się pokazać to, ze zycie stanowi bitwę. Czy poprzez coraz skąpe odzienie mamy zrozumieć ze bohaterki się rozumieją, przenikają siebie, otwierają ?

Ile stanów upojenia, tyle wersji, wniosków jakie można usłyszeć pod adresem klipu zrealizowanego do utworu „Infinite”.
Uważam, że każdy powinien najpierw obejrzeć potem ocenić.
Mam nadzieję, że kosmiczna odyseja zakończy się wielkim sukcesem!