Nowy utwór Fair Weather Friends, czy osiągnie podobny sukces co Fortune Player?

Bez kategorii

6 Lis 2013  

Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jego twórczość inspirowana jest współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70 i 80. Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja, Michał Maślak – głos, teksty, gitara.

W marcu 2012 r. światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka FWF pt. „Eclectic Pixels”. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie Trójki i Czwórki Polskiego Radia, Roxy FM, Radia ESKA ROCK, Radia Katowice oraz wielu innych stacji radiowych. W czerwcu oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, takich jak 4fun.tv, Rebel tv czy Kino Polska Muzyka.
Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie występy na dużych letnich festiwalach. W lipcu FWF wystąpili na Heineken Open’er Music Festival 2012 i w podsumowaniu Radiowej Trójki zostali wymienieni w gronie trzech najciekawszych zespołów Talent Stage. W sierpniu FWF zaprezentowali się na COKE Live Music Festival, a singiel “Fortune Player” był podkładem muzycznym oficjalnego klipu promującego festiwal.
Zespół jest także laureatem konkursu Skoda Auto Muzyka na antenie Trójki Polskiego Radia, gdzie otrzymał specjalne wyróżnienie od redaktora Piotra Metza. „Nadzieja 2013 r.” według Roxy FM.

Na ten moment artyści związali się z labelem Brennnessel, czyli z założycielami grupy KAMP!
Kolejny utwór pozostał w klubowej tonacji z partiami wokalnymi, czyli to dzieki czemu FWF zasłyneli na polskiej scenie. Jedynym odbiciem od normy w wykonaniu FWF był utwór Fly By, który zebrał mało pochlebne recenzje(nawet remixy Gazelli i UL KR nie pomogły)
      ALEkultura oczywiście dopinguje chłopaków z Czeladzi, aby wciąż sie rozwijali i dostarczali pozytywne brzmienia, tak jak w przypadku nowego utworu Fake Love, ktory doskonale wpisuje się w ich dotychczasową drogę.