Polka jurorką na festiwalu Sundance

Bez kategorii

11 Sty 2014  

Polka jurorką na festiwalu SundanceAnia Trzebiatowska – Dyrektor Artystyczna Off Plus Camera – jest jednym z członków trzyosobowego Jury konkursu filmów krótkich festiwalu Sundance. Po raz pierwszy w 30-letniej historii imprezy w jurorskim składzie pojawiła się Polka. Wcześniej – w 1986 r. – podobne zaproszenie otrzymał tylko Krzysztof Zanussi.

Filmy razem z Anią Trzebiatowską będą oceniać: Joshua Leonard, aktor znany m.in. z Blair Witch Project i reżyser, gość 5. Edycji Off Plus Camera i Vernon Chatman scenarzysta, komik, producent i współtwórca serialu South Park. – To prawdziwe wyzwanie. Pracy będzie sporo, bo do zobaczenia mamy 66 filmów, ale to najprzyjemniejsza praca świata, a do tego w znakomitym towarzystwie – podkreśla polska jurorka.

Sundance to największy festiwal filmów niezależnych w USA. To tam zostali zauważeni bracia Coen, Quentin Tarantino, Jim Jarmusch, Robert Rodriguez czy Debra Granik.
Trevor Groth – Dyrektor Programowy Festiwalu Sundance i Mike Plante, jeden z programerów imprezy współpracują z Off Plus Camera od ponad pięciu lat. Selekcjonują filmy należące do sekcji „From the Gut”, będącej wizytówką tego, co w najnowszym, niezależnym kinie amerykańskim najciekawsze i najodważniejsze.
Obecność Ani Trzebiatowskiej w Jury nie jest jedynym polskim akcentem na Sundance. W ramach pozakonkursowej sekcji Spotlight zostanie pokazany najnowszy film Pawła Pawlikowskiego Ida.
Jubileuszowa 30. Edycja Festiwalu Sundance potrwa od 17 do 23 stycznia 2014 r. Szczegółowe relacje będzie można znaleźć na www.offpluscamera.com i na profilu festiwalu na Facebooku.