Rodriguez!

Bez kategorii

1 Mar 2014  

Agencja Go Ahead zaprasza na pierwszy występ Rodrigueza w Polsce! Bohater obsypanego nagrodami filmu dokumentalnego „Searching for Sugan Man” zagra 28 marca w warszawskiej Sali Kongresowej!

Rodriguez, czyli tak naprawdę Sixto Rodriguez, to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Jego pierwsze koncerty datować można na lata 60. ubiegłego wieku, kiedy to muzyk występować zaczął w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez nagrał dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

W połowie lat 70. muzyka Rodrigueza zyskała niewielki rozgłos w Australii i Nowej Zelandii, gdzie muzyk pojechał z niewielką trasą koncertową, odnosząc pewien sukces.

W międzyczasie muzyka Rodrigueza zyskała status kultowy w RPA, z czego muzyk nie zdawał sobie sprawy. Plotkowano również, że autor kompozycji, które szczególnym uznaniem cieszyły się wśród tamtejszych muzyków i aktywistów opowiadających się przeciwko apartheidowi, nie żyje.

Pod koniec lat 90. XX wieku fani z RPA w końcu odnaleźli Rodriqueza, co zaowocowało wznowieniem jego muzycznej kariery. Historia muzyka została opowiedziana w 2012 roku w nagrodzonym Oscarem filmie dokumentalnym „Searching for Sugar Man”, dzięki któremu Rodriguez wreszcie zyskał sławę poza RPA i to nie tylko w rodzimych Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie!
Bilety na pierwszy koncert Rodrigueza w naszym kraju pojawią się w sprzedaży 6 grudnia o godzinie 10:00. Kosztować będą 150, 170, 200, 220, 250 lub 300 złotych, a dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.


Data:
2014-03-28 (piątek)

Miasto: Warszawa
Miejsce: Sala Kongresowa
Adres: Plac Defilad 1
Godziny: wejście: 19:00, początek: 20:00
Cena biletów: 150 zł / 170 zł / 200 zł / 220 zł / 250 zł / 300 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn