Szlagier dla Warszawy | 31.03

Bez kategorii

31 Mar 2014  

„Sen o Warszawie” Czesława Niemena, „Warszawa” T.Love, „Moje miasto” Marii Peszek czy „VavaTo” Vavamuffin – piosenek opowiadających o stolicy i jej mieszkańcach powstało już wiele. Naszą ambicją jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności utworów o Warszawie, wybranie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wybranie nowego przeboju o Warszawie.

Do Szlagieru dla Warszawy mogą zgłaszać się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, młodzi hip-hop’owcy i bluesmani w średnim wieku, twórcy piosenki poetyckiej, rockmani i zespoły z domów seniora. Jesteśmy otwarci na każdy gatunek muzyczny i wszystkie formy ekspresji – jednym z warunków udziału w projekcie jest jednoznaczny związek zgłaszanego utworu z Warszawą. Kto wie, być może uda nam się odnaleźć przebój na miarę wymienionych na początku?

Zasady konkursu:
Spośród nadesłanych utworów (nagranie „demo” w formie audio lub zapis nutowy i tekst) trzyosobowe jury wybierze najciekawsze propozycje pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym. Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania będą poddane obróbce, tak by spełniały wszelkie jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media. Na etapie końcowym odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy przebój o Warszawie.

Autor utworu, który otrzyma największą liczbę głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, który sfinansuje Organizator konkursu.

Szczegóły oraz regulamin konkursu na www.1944.pl/szlagierdlawarszawy

Organizatorem konkursu „Szlagier dla Warszawy. Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej” jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Pomysłodawcą inicjatywy jest Marcin Duże Pe Matuszewski.