Tauron Nowa Muzyka 2014

Bez kategorii

13 Sie 2014  

21.08.2014 /
22.08.2014 / 23.08.2014 / 24.08.2014

21 sierpnia rozpocznie się w Katowicach Tauron Nowa Muzyka 2014. W tym roku festiwal wreszcie wraca do miejsca, gdzie odbywały się jego pierwsze katowickie edycje – na teren nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice.


Powodem przenosin była budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego. W tym czasie poprzemysłowe tereny w centrum miasta uległy przekształceniu w jedną z najnowocześniejszych przestrzeni muzealno-wystawienniczych w Polsce, wokół której w wkrótce wyrosną kolejne budynki katowickiej dzielnicy kultury.

Prawdziwą atrakcją będzie jednak muzyka. Jak zwykle organizatorzy zadbali o różnorodność oferty, więc zarówno fani melodyjnych piosenek jak i elektronicznych eksperymentów mają powody by zjawić się na katowickim festiwalu.
program:
21 sierpnia (czwartek)
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Mikołowska 3
Chet Faker (AU)
Sorry Boys (PL)
22 sierpnia (piątek)
Muzeum Śląskie
Main Stage
Neneh Cherry i Rocketnumbernine (UK)
Whomadewho (DK)
Jaga Jazzist & Aukso (NO)/(PL)
Bokka (PL)
Littlebig Stage
Mouse on Mars (DE)
Clark (UK)
The Field (UK)
Gonjasufi (US)
Paula Temple (UK)
Cakes Da Killa (US)
Nozinja (Shangaan Electro) (ZA)
Red Bull Music Academy Club Stage
Actress (UK)
– TBA –
Kelela (US)
– TBA –
Mr. Krime Live Band (PL)
– TBA –
Ben UFO (UK)
U Know Me Records Soundsystem Showcase
NMET + Paulina Przybysz (PL)
Wodoworok (PL)
Groh (PL)
Sonar Soul (PL)
Buszkers (PL)
UKM all stars (PL)
Rymek (PL)
23 sierpnia (sobota)
Muzeum Śląskie
Main Stage
Kelis (US)
– TBA –
Nervy (PL)
Mitch & Mitch + Felix Kubin (PL)/(DE)
Bilal (US)
Wigwaw Stage
Elliphant (SE)
Pink Freud gra Autechre (PL)
Years & Years (UK)
Zamilska (PL)
Skalpel & J+J (PL)
Red Bull Music Academy Stage
Dixon (DE)
Gui Boratto (BR)
Kölsh (DK)
– TBA –
Terranova (DE)
Elekfantz (BR)
– TBA –
Mooryc (PL)
10 Years Of Hyperdub Showcase
Scratcha DVA (UK)
Kode9 (UK)
Cooly G (UK)
Laurel Halo (US)
Ikonika (UK)
22/23 sierpnia
Muzeum Śląskie
Carbon Atlantis:
Wojciech Kucharczyk (PL)
Kirk (PL)
Micromelancolié (PL)
Piotr Kurek (PL)
Lutto Lento (PL)
We Will Fail (PL)
Robert Piotrowicz (PL)
Stara Rzeka (PL)
Wilhelm Bras (PL)
24 sierpnia (niedziela)
Fabryka Porcelany Śląskiej „Giesche”
Nils Frahm  (DE)