Wschód Kultury! 26-29.06 !

Bez kategorii

21 Cze 2014  

Rzeszowski Inkubator Kultury w dniach od 26 – 29 czerwca 2014 w czasie Wschód kultury – Europejskiego Stadionu Kultury zaprasza na szereg wystaw, dyskusji, warsztatów, koncertów i spotkań.

W ciągu trzech dni festiwalowych Rzeszów będzie przepełniony wydarzeniami kulturalnymi.
Już dziś zapraszamy do skorzystania z warsztatów, które będę się odbywać w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury na ul. Jagiellońskiej 24.Informujemy, że warsztaty tworzą spójną całość, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich dniach danego cyklu warsztatów.
W programie:

– Warsztaty komiksowe „Gdzie jest Wschód?”odbędą się 26.06 oraz 27.06.Celem prowadzących – Macieja Mazura i Dominika Szcześniaka, będzie zaprezentowanie informacji dotyczących tworzenia krótkich komiksów, począwszy od scenariusza, poprzez kompozycję, kadrowanie, „myślenie dymkiem”, aż po rysunek. Na potrzeby tego festiwalu prowadzący skupią się głównie na formie zwięzłej, szybkiej i reportażowej. Zajęcia zakończą się komiksową bitwą.

– Warsztaty teatralne „Album rodzinny” odbędą się 26.06, 27.06 oraz 28.06. Na spotkania prowadzone przez Jolantę Janson zapraszamy osoby od 16 roku życia, bez górnej granicy wieku. Warsztat adresowany jest do osób, które pragną twórczo współdziałać z innymi ludźmi, chcą uruchomić swoją spontaniczność i kreatywność, nauczyć się wyrażać i używać emocji, dać szansę wypowiedzieć się własnemu ciału. Warsztaty opierają się na działaniach teatralnych, dramowych, psychodramatycznych, warsztacie kreatywnym – zakończone będą przedstawieniem.

– „Opowieści Przystolne”odbędą się26.06, 27.06 oraz 28.06.To spotkania prowadzone przez Ewę Woźniak na których pojawią się elementy warsztatów kostiumów, słowa, plastycznych oraz fotograficznych przy współpracy z Agnieszką Czerwińską (Kolektyw Gęsia Skórka).Główną ideą warsztatów jest przywrócenie poczucia wartości, jaką niesie przebywanie przy stole. Celem prowadzącej jest zwrócenie uwagi na wartości jakimi są: spotkanie z drugim człowiekiem, rozmowa z nim, obcowanie, wymiana myśli, zabawa. W warsztacie bierze także udział zaproszona grupa uczestników z Ukrainy (Lwów i Kijów).

– Warsztaty„Młoda Moda”odbędą się 29.06. Prowadząca Anna Lewicka przygotowała spotkanie skierowane do wszystkich pasjonatów mody, nie tylko młodej ale też międzykulturowej. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zastanowić się czy współczesną modę można zdefiniować jednym zdaniem, dlaczego interesujemy się modą i jaką rolę odgrywa ona w naszym życiu. Dla uczestników przewidziano także tematy nawiązujące do stylizacji, wizerunku oraz dresscodu. Bez opuszczania naszych granic możliwa będzie międzykulturowa modowa podróż.

, w treści prosimy o podanie: imienia, nazwiska, telefonu oraz nazwy warsztatów, którymi jesteście Państwo zainteresowani.
Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!

Szczegóły na www.inkubatorkultury.eu.
/info by Rzeszowski Inkubator Kultury