Zalewski like Zelig

Bez kategorii

3 Gru 2013  

Krzysztof wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i… „zniknął”. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.
„Zelig” zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców – nie da się łatwo zaszufladkować.
Tytuł zaczerpnięty został z filmu „Zelig” Woddy’ego Allena gdzie Leonard Zelig (Allen) jest  „człowiekiem – kameleonem”, ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość…
Płytę wyprodukował we wrocławskim Studio Fonoplastykon Marcin Bors, jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w kraju, odpowiedzialny m.in. za ostatnie płyty HEY, Nosowskiej czy Myslovitz.
Okładkę albumu natomiast stworzył Pan Roslaw Szaybo, autor wielu legendarnych okładek płyt polskich i światowych wykonawców, m. in. Judas Priest („British Steel”), Simon & Garfunkel czy Krzysztofa Komedy („Astigmatic”).
Zalewski wraz z zespołem promuje ją intensywnie na koncertach.

Wczesniej robil to z zespołem Muchy, natomiast bieżąca trasa grana jest wraz z Nosowską.