18.11.

11. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Design

18 Lis 2015   ,

Bo „Muzeum” to nie tylko ściany.Dzień-Otwartych-Drzwi-Muzeów-Krakowskich-logo

Dla odwiedzających MOCAK przygotowaliśmy wiele atrakcji. W tym dniu wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny, darmowy jest także udział w warsztatach i oprowadzaniach Tematem przewodnim 11. Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich jest Ciekawość – pierwszy krok do… muzeum..

Program
godz. 12–13
Oprowadzanie dla dzieci po wystawie Artyści z Krakowa.

Generacja 1980–1990 -Wystawa ukazuje najważniejsze tendencje w sztuce  młodego pokolenia. Jest też próbą zmierzenia się z legendą artystyczną miasta, którą od połowy XIX wieku tworzą wybitne osobowości artystyczne. W trakcie oprowadzania dzieci będą miały możliwość stworzenia swoich własnych prac. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji głównej na pięć minut przed oprowadzaniem.

godz. 13–15
Warsztaty połączone z konkursem Ciekawość – pierwszy krok do… MOCAK-u

Zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności dzieci, na otwarte warsztaty artystyczne, które odbędą się w holu głównym Muzeum. Podczas zajęć powstaną prace inspirowane Kolekcją MOCAK-u, które wezmą udział w konkursie. Uczestnicy mogą dołączyć w dowolnym momencie spotkania. Na miejscu dostępne będą wszystkie niezbędne materiały plastyczne.

godz. 15–16
Oprowadzanie po wystawach prezentowanych w MOCAK-u

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z ekspozycją Artyści z Krakowa. Generacja 1980–1990, ukazującą dorobek młodych twórców mieszkających i pracujących w Krakowie, a także z pracami węgierskiego artysty Csaby Nemesa na wystawie Gdy polityka wchodzi w codzienność. Polecamy także zdjęcia Wojciecha Wilczyka inspirowane poematem Grzegorza Wróblewskiego na prezentacji Poezja i fotografia – projekt „Blue Pueblo” oraz instalację Figury niemożliwe, pokazywaną po raz pierwszy w Pawilonie Polskim w ramach 14. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji w 2014 roku. W Galerii Re będzie można zobaczyć wystawę Młode malarstwo z Linzu, prezentującą obrazy studentów Kunstuniversität Linz w Austrii, w Galerii Beta zaś – materiały dokumentujące działalność Josepha Beuysa, Tadeusza Kantora i Richarda Demarco w Edynburgu. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się przy recepcji głównej na pięć minut przed oprowadzaniem.

godz. 16–19
Oprowadzania po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

W Bibliotece biografia i dorobek Profesora łączą się z historią sztuki polskiej XX wieku. Podczas zwiedzania uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem w gabinecie wszechstronnego humanisty, pełnym unikatowych książek i obrazów. Będzie także można skorzystać z bogatej oferty Biblioteki MOCAK-u.

MOCAK Bookstore przez cały dzień oferuje 20 procent zniżki na wybrane publikacje Muzeum, a MOCAK Cafe proponuje 10-procentowy rabat na wszystkie pozycje w menu. Muzeum będzie otwarte w godz. 11–19, ostatni goście proszeni są o przybycie do godz. 18.

11. Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-umini lgoo mocak
Data: 22.11.2015 godz. 11–19
Wstęp bezpłatny

,