gus gus

1/2 Gus Gus | Kraków

Design

2 Cze 2015  

Najbardziej szalony członek GusGus
gus gus

Pochodzący z mroźnej Islandii President Bongo to tak naprawdę Stephan Stephensen, jeden z założycieli Gus Gus. Od czasu powstania zespołu w 1995 roku, wielokrotnie zmieniał się jego styl i skład, ale President Bongo wciąż pozostaje czołową postacią ekipy z Reykjavíku. Największy rozgłos przyniósł im wydany w 2011 roku – ósmy z kolei – album „Arabian Horse”, który spowodował, że zespół zapracował na status headlinera na wielu europejskich festiwalach.

Ale Stephan Stephensen nie ogranicza się do działalności z Gus Gus. W 2010 roku nagrał singiel z dOP, a z Jackiem Schidtem tworzy kolektyw Gluteus Maximus. Spod ich ręki wyszło kilka epek wydanych w labetu Radio Bongo, dystrybuowanego przez słynny koloński Kompakt. Panowie wydali też wiele house’owych remixów, m.in. Ady, Sigur Rós, Trentemöllera i, co dość oczywiste, Gus Gus.

To, co cechuje sety Stephensena, to spontaniczność i nieprzewidywalność. President Bongo lubi integrować się z publiką, którą w kilka sekund potrafi wprawić w szał zabawy. Jak sam opisuje: „uderzam tam, gdzie boli najbardziej – i to ze zdwojoną siłą!”.

[BILETY] – ilość ograniczona
http://ekobilet.pl/prozak-dwa-zero/president-bongo—prozak-2-0-1432884706/123142-bilety-na-koncert

https://www.facebook.com/ProzakDwaZero
https://www.facebook.com/GusGusOfficial