9 Krakowska Jesień Jazzowa – Program | 28.09-23.11.2014

Design

15 Wrz 2014  

9 KRAKOWSKA JESIEŃ JAZZOWA

PROGRAM

 

THE EX & BRASS UNBOUND

koncert plenerowy

Andy Moor – guitar, baritone guitar (NL)
Terrie Hessels – guitar, baritone guitar (NL)
Arnold de Boer – vocals, guitar, sampler (NL)
Katherina Bornefeld – drums, vocals (NL)
Mats Gustafsson – baritone sax (S)
Ken Vandermark – tenor + baritone sax, clarinet (USA)
Wolter Wierbos – trombone (NL)
Roy Paci – trumpet (IT)
Termin: 28 września, g. 20.00
Wstęp wolny
CACTUS TRUCK                                                                                     Alchemia
John Dikeman – saxes (NL)
Jasper Stadhouders – guitar, bass (NL)
Onno Govaert – drums (NL)
Termin: 29 września, g.20.00
Bilety: 30/40 zł
Pat Thomas / Adam Pultz Melbye / Peter Ole Jørgensen
Pat Thomas – piano, electronics (GB)
Adam Pultz Melbye – bass (DK)
Peter Ole Jørgensen – drums (DK)
Termin: 30 września, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
JOËLLE LÉANDRE SOLO                                                                      Alchemia     
Joëlle Léandre – bass (F)
Termin: 5 października, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
AB BAARS / ZLATKO KAUČIČ DUO                                                      Alchemia
Ab Baars – saxes, clarinet
Zlatko Kaučič – drums, percussion
Termin: 12 października, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
THE THING + DKV                                                                                   Manggha
Mats Gustafsson – saxes (S)
Paal Nilssen-Love – drums (N)
Ingebrigt Haker-Flaten – bass (S/USA)
Ken Vandermark – saxes, clarinets (USA)
Kent Kessler – bass (USA)
Hamid Drake – drums (USA)
Termin: 1 listopada 2014, g. 20.00
Bilety: 60/80zł
PERCH HEN BROCK & RAIN                                                                  Alchemia
Ab Baars (NL) – tenor, cl, shakuhachi
Ig Henneman (NL) – viola
Ingrid Laubrock (D/USA) – tenor sax
Tom Rainey (USA) – drums
Termin: 12 listopada, g.20.00
Bilety: 30/40 zł
PETER BRÖTZMANN / STEVE NOBLE / JASON ADASIEWICZ TRIO             
Peter Brötzmann – saxes (D)
Jason Adasiewicz (USA) – vibes                                                               Alchemia
Steve Noble – drums (GB)
Termin: 13 listopada, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
KAZE                                                                                                          Alchemia
Satoko Fujii (JP) – piano
Natsuki Tamura (JP) – trumpet
Christian Pruvost (F) – trumpet
Peter Orins (F) – drums
Termin: 15 listopada, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
Polska Scena Improwizowana
DOMINIK STRYCHARSKI / KSAWERY WÓJCIŃSKI / PAWEŁ SZPURA
Dominik Strycharski – flutes, electronic
Ksawery Wójciński – bass
Paweł Szpura – drums
Termin: 17 listopada, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
Polska Scena Improwizowana
MATEUSZ GAWĘDA / SŁAWOMIR PEZDA DUO
Mateusz Gawęda – piano
Sławomir Pezda – tenor sax
Termin: 18 listopada, godz. 19.00
Bilety: w ramach Barry Guy Orchestra z 18.11
Polska Scena Improwizowana
OLBRZYM I KURDUPEL
Tomasz Gadecki – tenor sax
Marcin Brożek – bass guitar
Termin  19 listopada godz.  19.00
Bilety: w ramach Barry Guy Orchestra z 19.11
BARRY GUY BLUE SHROUD ORCHESTRA     18,19,20.11.Alchemia   
Savina Yannatou – voice (GR)                              21.11. Akademia Muzyczna
Michel Godard – tuba and serpent (FR)
Ben Dwyer – guitar (IR)
Agusti Fernandez – piano (ESP)
Torben Snekkestad – soprano/tenor saxes (NOR)
Michael Niesemann – alto sax/oboe (D)
Per Texas Johansson – tenor/clarinet saxes (S)
Peter Evans – trumpet (USA)
Julius Gabriel – baritone/soprano saxes (D)
Maya Homburger – violin (CH)
Fanny Paccoud  – viola (FR)
Lucas Niggli – percussion (CH)
Ramon Lopez  – percussion  (FR)
Barry Guy – bass (CH)
Termin: 18 – 20 listopada 2014, g.20.00
Bilety: 30/40 zł
Termin: 21 listopada 2014, g. 20.00 koncert finałowy, Akademia Muzyczna                             
Bilety: 60/80 zł
BARRY GUY / KEN VANDERMARK DUO                                                   Alchemia
Barry Guy – bass
Ken Vandermark – reeds
Termin: 22 listopada, g. 20.00
Bilety: 30/40 zł
WACŁAW ZIMPEL/MICHIYO YAGI/TAMAYA HONDA                               Alchemia                         Manggha
23 listopada, g. 20.00
Wacław Zimpel – clarinet
Michiyo Yagi  –    voice, koto
Tamaya Honda – drums, percussion
Bilety: 30/40 zł
Karnet 260 zł – wszystkie koncerty festiwalu oprócz PAT THOMAS / ADAM PULTZ MELBYE / PETER OLE JØRGENSEN, KAZE, PERCH HEN BROCK & RAIN, Wacław Zimpel/Michiyo Yagi/Tamaya Honda                                            
Barry Guy karnet 150 zł (18-22 listopada)