B-Boy Brzoza in his winning battle against B-Boy Hockey at Red Bull BC One Poland Cypher in Krakow, Poland on April 17, 2016 // Gniewko Głogowski / Red Bull Content Pool  // P-20160420-00172 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Breakdance opanuje Kraków już w kwietniu!

Design

29 Sty 2017   , , ,

Prestiżowe zawody breakdance Red Bull BC One Poland Cypher w kwietniu.

2 kwietnia w Starej Zajezdni w Krakowie odbędzie się Red Bull BC One Poland Cypher, czyli polskie eliminacje do światowych zawodów breakingowych Red Bull BC One. B-boys i b-girls z całej Polski powalczą o udział w globalnych eliminacjach, które są wrotami do globalnego finału tych najbardziej prestiżowych w tanecznym świecie zawodów.

Po światowym debiucie w 2004 roku globalne zawody Red Bull BC One szybko zapracowały na miano najważniejszej rywalizacji breakdance’owej w formacie jeden na jeden. Co roku przyciągają one najlepszych tancerzy z całego świata. Ich pojedynki na wyjątkowym, tanecznym ringu oceniają legendy breaking’u, a zwycięzcy mają znaczne szanse na to, aby stać się takimi legendami.

Zeszłoroczny światowy finał odbył się w Tokio, gdzie Polskę reprezentowało dwóch tancerzy. B-boy Kleju wziął udział w wielkim finale, zaś b-boy Thomaz – uczestniczył w tzw. Last Chance Cypher, czyli odbywających się dzień wcześniej światowych eliminacjach, będących ostatnią szansą na dostanie się do finału. Thomaz walczył z ze zwycięzcami lokalnych cypherów, które w zeszłym roku odbywały się w 38 krajach.

Najlepszym podczas finału w Tokio okazał się być dziewiętnastoletni Japończyk – Issei Hori, który pokonał dwukrotnego mistrza, starszego o 12 lat Hong 10 z Korei. „12 lat? To ponad dekada breakingowego doświadczenia, którego mi brakuje!” – zauważył z uśmiechem b-boy Issei, schodząc ze sceny w Nagoi. „Ta różnica wieku ma ogromne znaczenie” – stwierdził.

Swój udział w światowym finale wspominał Kleju, w wywiadzie dla serwisu Red Bull Muzyka – „Wrażenia super. Organizacja jak zawsze na wysokim poziomie. Miejsce też niesamowite. Największe wrażenie robi energia, którą dostaje się od widowni. Kiedy tylko wyszedłem na scenę, czułem na plecach wielkie wsparcie od ludzi. Życzę każdemu tancerzowi przeżycia takich emocji.”

Red Bull BC One Poland Cypher
Data 2 kwietnia 2017
Miejsce Stara Zajezdnia, Św. Wawrzyńca 12, Kraków
Wstęp darmowy. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej infomacji:  
redbull.pl/muzyka
www.redbull.pl/bcone
www.redbullbcone.com

 

, , ,