Brendan Adams - foto 1

Brendan Adams po raz pierwszy w Polsce!

Design

2 Lis 2016   , , ,

Myśleliście kiedyś o połączeniu soul’u i folku? Brendan Adams - foto 1

Może Brendan Adams powinien grać rap? Tam, skąd pochodzi, dominowała ta muzyka. Chłopak spędził dzieciństwo na wsi Republiki Południowej Afryki, w świecie kontrastów, między licznym rodzeństwem. Nie będąc ani białym ani ciemnoskórym ciężko miał się odnaleźć w RPA.

Jego tato uczył muzyki, a syna inspirował utworami takich artystów jak Bob Dylan, Simon & Garfunkel, Cat Stevens, Rodriguez („Sugar Man” był gwiazdą właśnie w RPA) czy Jimi Hendrix. W liceum miłość do poezji i świadomość siły słów uzmysłowiły Brendanowi, że może pisać swoje utwory. Mając 19 lat rozpoczął swoją artystyczna karierę. Pierwsze utwory spotkały się z ciepłym przyjęciem w RPA. Jednak Brendan postanowił, że chce odkrywać świat.

Opuścił swój kraj. Trafił do Szkocji, a później do kolejnych państw Europy. Poznawał kraje, kultury i… powoli budował swoją karierę na terenie całego kontynentu. Do dzisiaj nagrał cztery albumy, a jego producentem jest Álvaro Alencar, laureat 10 (!) nagród Latin Grammy.

Ten chłopak z Kapsztadu po raz pierwszy przyjedzie do Polski! Na kilka koncertów. Będzie mu towarzyszyć perkusista David Soyza. Ich muzyka to wypadkowa soulu, country, folku i popu. Zapowiadają się piękne listopadowe wieczory…

www.adamsbrendan.tumblr.com
Trasa:
16.11 – Pszczyna –  Bugsy’s (ul. Władysława Łokietka 2) – 20.00
17.11 – Radzyń Podlaski – Kofi & Ti (ul. warszawska 15) – 20.00
18.11 – Bydgoszcz –  Centrum Artystyczne Eljazz ( ul. Kręta 3 ) – 21.00
19.11 – Ostrów Wlkp – Chillout Club (ul. Krzywa 1) – 20.30
20.11 – Poznań – Meskalina (Stary Rynek 5) – 19.00

www.facebook.com/borowkamusic borowka

, , ,