Damien Jurado - fot Elise Tyler 3

Damien Jurado

Design

12 Kwi 2016   ,

Damien Jurado na jedynym koncercie w Polsce! Damien Jurado - fot Elise Tyler 1

Dla wielu osób to kultowa postać. W końcu po raz pierwszy  zagra w naszym kraju. Damien Jurado wystąpi w środę, 13 lipca, o godz. 20 w Ostrzeszowie – w Kawiarni Baszta (ul. Zamkowa 6). Będzie to jedyny koncert Amerykanina w Polsce podczas europejskiej trasy. Damien Jurado to amerykański singer-songwriter z Seattle. Przez dwie dekady wydał kilkanaście płyt w kultowych wytwórniach Sub Pop i Secretly Canadian. Piękne melodie i ciekawe teksty to jego znak firmowy.

Ostatni album Jurado „Visions of Us on the Land” został wydany w wytwórni Secretly Canadian 18 marca 2016 roku. Artysta będzie podczas letniej trasy promować tę właśnie płytę, ale podczas koncertów usłyszymy też starsze utwory. Damien Jurado podczas tras po Europie konsekwentnie omijał Polskę. W końcu przyjedzie po raz pierwszy do naszego kraju. Wystąpi… w Ostrzeszowie. W kameralnej Kawiarni Baszta rzecz jasna. Koncert organizuje Agencja Koncertowa Borówka Music pry wsparciu Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Od razu odpowiadamy na dwa „najczęściej zadawane pytania”: 1. Gdzie do cholery jest ten Ostrzeszów? To 15-tysięczne urocze miasto położone w południowej Wielkopolsce, 80 km od Wrocławia, 160 km od Poznania. 2. Dlaczego Damien nie zagra w Warszawie albo innym Krakowie, tylko w malutkim Ostrzeszowie? A dlaczego nie! Ileż to razy mieszkańcy Ostrzeszowa jeździli do dużych miast na koncerty swoich ulubieńców. Pora na zamianę ról. Będzie to koncert tylko dla 60 osób!

Bilety: 80 zł – w przedsprzedaży / 100 zł – w dniu koncertu

www.damienjurado.comborowka
www.facebook.com/jurado.damien
www.facebook.com/kawiarniabaszta
www.facebook.com/borowkamusic
www.borowkamusic.pl

,