Przestrze+ä parkowa Muzeum +Ül¦ůskiego, w tle wie+-a widokowa i szklane bry+éy do+Ťwietlaj¦ůce wn¦Ötrze, fot. Witalis Szo+étys (2)

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Śląskim

Design

13 maja 2016   ,

Muzeum Śląskie zaprasza 15 maja br. do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. dni otwarte

W ramach imprezy zwiedzimy wystawy za symboliczną złotówkę.  Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, znajdujący się na terenie dawnej kopalni węgla, został udostępniony w czerwcu zeszłego roku. Nowoczesne szklane pawilony, które doświetlają podziemne muzealne wnętrza, znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie ceglanych budynków byłej kopalni „Katowice”. Dzięki takiemu połączeniu można z bliska zobaczyć przemianę XIX-wiecznej kopalni w ośrodek sztuki i historii na miarę XXI wieku.  Na sześciu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej możemy doświadczyć w oryginalnej i nowatorskiej aranżacji niezwykłego świata sztuki dawnej oraz współczesnej, scenografii, a także bogatej kultury i historii Górnego Śląska.

W ramach obchodów 2. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich bilet wstępu do Muzeum 15 maja będzie kosztował 1 zł. Od godz. 10.00 do 12.00 zapraszamy także do udziału w grach rodzinnych i warsztatach inspirowanych śląską kulturą, które odbędą się w sąsiedztwie wieży szybu Warszawa. Akcja ma zasięg ogólnopolski i włączają się w nią beneficjenci projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich, którzy na Dni Otwarte przygotują specjalne wydarzenia i atrakcje.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Muzeum Śląskim
Data 15.05.2016
Godzina godz. 10.00–20.00
Miejsce Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1
Bilet Wstęp 1 zł

https://www.facebook.com/muzeumslaskiemuzeum-slaskie
http://www.muzeumslaskie.pl

,