iii

Festiwal Interpretacje na okrągło.

Design

18 Kwi 2016   ,

Polska dramaturgia współczesna na dużym ekranie.interpretacje

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej trwa tylko przez kilka dni listopada, jednak dzięki cyklowi Interpretacje 360, najlepsze spektakle teatralne można oglądać w Katowicach „na okrągło”. Pierwsze dwa przedpremierowe pokazy najlepszych spektakli telewizyjnych już 18 i 25 kwietnia w siedzibie Miasta Ogrodów i w gmachu ASP.

Poniedziałek w teatrze? 18 kwietnia Katowice Miasto Ogrodów rozpoczyna znany od dwóch lat cykl Interpretacje 360, który zapowiada Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej.  W jego ramach dwa razy w miesiącu prezentowane są najnowsze i najciekawsze spektakle telewizyjne. Dodatkowo seansom towarzyszą spotkania z artystami i twórcami prezentowanego spektaklu. Spotkania organizowane podczas poprzednich edycji Festiwalu spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów, a uczestniczyli w nich m.in. Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski, Olgierd Łukaszewicz, Magdalena Łazarkiewicz, Leszek Dawid, Andrzej Bart, Mariusz Bonaszewski. W tym roku na prezentacje wybrać się można do siedziby Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice), jak i do sali kinowej Akademii Sztuk Pięknych, czyli do tzw. nosorożca.

W programie:
18 kwietnia, godz. 18.00,  sala 211 Miasta Ogrodów
Marek Modzelewski: „Koronacja” (2015)
Reżyseria: Sebastian Chondrokostas

Spektakl telewizyjny zrealizowany w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą „Teatroteka”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tragikomiczna opowieść o trzydziestolatku, poddanym bolesnej próbie wyzwolenia się spod presji toksycznej rodziny oraz środowiska, w którym się wychował. Obsada: Piotr Ligienza, Marcin Bosak, Irena Sierakowska, Agata Wątróbska, Magdalena Kuta, Tomasz Sapryk, Aleksandra Bożek, Anna Chodakowska, Sebastian Stankiewicz.

26 kwietnia, godz.18.00, sala kinowa ASP
Mariusz Bieliński: „Nad” (2014)
Reżyseria: Mariusz Bieliński

Spektakl telewizyjny zrealizowany w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod nazwą „Teatroteka”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bohater „Nad”, Jakub, niesłusznie skazany za morderstwo, odsiaduje wieloletni wyrok. Gdy po kilkunastu latach, uniewinniony, wychodzi na wolność, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Siłą sztuki jest jej wielowymiarowość, niezwykła poetyckość oraz precyzyjna konstrukcja, pozwalająca utrzymać napięcie od początku do końca. Jej tekst przypomina biblijną przypowieść o kondycji człowieka i naturze Boga. Obsada: Eryk Lubos, Henryk Talar, Sławomira Łozińska, Krzysztof Stroiński, Anna Terpiłowska, Andrzej Blumenfeld, Krzysztof Plewako-Szczerbiński.

Data 18.-26.04.2016 r.
Godzina 18:00
Miejsce  Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek / pl. Sejmu Śląskiego 2 / Katowice
Nowy budynek ASP w Katowicach / ul. Raciborska 50 / Katowice
Wstęp wolny

,