Festiwal „Kobieca Transsmisja”.

Design

28 Paź 2015   ,

To już 7 edycja.

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety. Spotkanie przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać znakomitych koncertów artystek z całego świata, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

Kobieca Transsmisja to święto kobiecej twórczości. Festiwal tworzony przez kobiety dla wszystkich. Koncerty, wystawy, pokazy filmów. Dowód na to, że kobiety mogą spełniać się w dziedzinach, które na pierwszy rzut oka, wydają się zdominowane przez mężczyzn. To tylko wrażenie, bo przecież kobiety są świetnymi perkusistkami, basistkami, DJ-kami. Kobieca Transsmisja to nie tylko spotkania z gwiazdami z rozmaitych dziedzin sztuki, ale też możliwość uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach, które inspirują, motywują i ośmielają do zaprezentowania swojej twórczości te osoby, które wcześniej nie miały na to szansy. Wierzymy, że granie i tworzenie jest osiągalne na każdym etapie życia. Wierzymy w świat grających, spełnionych kobiet.

Jesteśmy dziewczynami z różnych środowisk. Są wśród nas dziennikarki, organizatorki festiwali, artystki. Udowadniamy, że kobiety mogą razem zrobić coś fajnego i się nie pokłócić. Chcemy, aby Małopolska miała żywy, otwarty i niezależny festiwal kobiecej twórczości oraz, żeby Kraków przestał kojarzyć się tylko ze smokiem wawelskim. Tegoroczna edycja to przede wszystkim koncerty gwiazd niezależnej muzyki z różnych części Europy.

Ewa Langer – basistka Transloli i PRL-u, współtwórczyni Karioka Girls Rock Camp – obozu rockowego dla dziewczynek i Lucciola Ladies Rock Camp – obozu rockowego dla nieco starszych dziewczyn.
Paulina Bisztyga – szansonistka, autorka tekstów, dziennikarka muzyczna.
Leszek Gnoiński – faceci też sprzyjają Kobiecej Transsmisji i to od samego początku. Leszek jest dziennikarzem, reżyserem i autorem kilku książek, między innymi o Kaziku i Myslovitz.

Festiwal Kobieca Transsmisja – 7. ladyfest w Małopolsce – odbędzie się w dniach 27-29 listopada w Krakowie i Nowym Targu. W programie znajdą się koncerty, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy.

http://transsmisja.com
http://polakpotrafi.pl/projekt/festiwal-kobieca-transsmisja

 

,