Festiwal Przyjaźni we Wrocławiu!

Design

5 Gru 2016   , , , , Video

Rockowe zakończenie ESK we Wrocławiu.

Jeśli świętować, to tylko w towarzystwie przyjaciół – taka brzmi myśl przewodnia pierwszej edycji Festiwalu Przyjaźni, który odbędzie się 15 grudnia we wrocławskiej hali Orbita.

15-to lecie działalności wrocławskiej grupy OCN  stało się okazją do zebrania na jednej scenie wykonawców, których niezależne od odległych światów muzycznych, połączyły bliskie relacje. W Hali Orbita zobaczymy zespoły, które nie wymagają specjalnej rekomendacji. Poza jubilatami z OCN, na scenie zobaczymy także grupy: Happysad, Raz Dwa Trzy oraz Muchy, Udział w urodzinowym koncercie zapowiedzieli także tak uznani artyści jak Lech Janerka, Monika Borzym, Olaf Deriglasoff oraz lider zespołu Jamal – Tomasz Mioduszewski. Jak zapowiada Maciej Wasio z OCN – To nie koniec niespodzianek zaplanowanych na ten wieczór.

OCN

Zespół OCN jeszcze jako Ocean został powołany do życia we Wrocławiu w 2001 roku. Grupa ma na swoim koncie ponad 800 koncertów, siedem płyt oraz nominację do Fryderyków. Pierwszy album grupy pod szyldem OCN – „Waterfall”, wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (The White Stripes, Kings Of Leon, The Dead Weather). 25 września 2015 roku zespół wydał doskonale przyjęty album „Demon i karzeł”, z którym od razu ruszył w ogólnopolską trasę koncertową. Pierwsze trzy single z płyty dotarły na sam szczyt rockowych list przebojów. Przez cały luty i marzec 2016 roku OCN pojawił się w największych krajowych klubach i halach na wspólnej trasie z zespołem Happysad. W czerwcu 2016 roku swoją premierę miał singiel „Migotanie” z gościnnym udziałem Skubasa oraz Jamala. OCN, obok Rammstein czy Lim Bizkit byli także gośćmi festiwalu Capitol of Rock, który w sierpniu 2016 roku odbył się na  wrocławskim stadionie miejskim. Miesiąc później grupa otworzyła jedyny e w tym roku polski koncert Kings Of Leon. Po intensywnym sezonie letnim, OCN przygotowuje się do obchodów 15-lecia swojej działalności.

Festiwal Przyjaźni 15129969_1281244031935132_1418989250_n
Miejsce Wrocław, Hala Orbita
Data 15 grudnia 2016,
Godzina 18.00
Bilety w cenie od 65 do 100 złotych
dostępne są m.in. na stronach eventim.pl i biletin.pl

, , , ,