Roskilde Festival, fans

Festiwal Roskilde (online)

Design

27 Cze 2017   , , ,

Kultowy festiwal Roskilde na żywo w Red Bull TV

Roskilde to największy festiwal muzyczny w Europie Północnej, który odbywa się nieprzerwanie od 1971 roku. Każdego roku do duńskiego miasteczka przybywa kilkadziesiąt tysięcy fanów. Od pierwszej edycji na scenach Roskilde występują największe gwiazdy na świecie oraz dobrze zapowiadający się artyści, którzy reprezentują różne gatunki. Red Bull TV znajdzie się w samym centrum muzycznego święta, zapewniając bezpłatne relacje na żywo z kilkudziesięciu koncertów między 28 czerwca a 1 lipca.

Założycielami festiwalu są Mogens Sandfær i Jesper Switzer Møller, którzy jako nastolatkowie zainspirowali się Woodstockiem i postanowili stworzyć własną imprezę. Dochód z Roskilde od lat przekazywany jest na wybrane przez organizatorów cele charytatywne. Siłą napędową festiwalu są nie tylko artyści i fani, ale także ogromne rzesze wolontariuszy. Młodych ludzi, którzy pomagają przy organizacji i obsłudze imprezy, jest tu ponad 32 tysiące. Podczas Roskilde Festival największą uwagę fanów skupia kultowa scena główna „Orange Stage”, która na przestrzeni lat gościła na swoich deskach muzyczne legendy, takie jak U2, David Bowie, Ray Charles, Red Hot Chili Peppers, Green Day, Bjork czy Rolling Stones. W wielkim namiocie ze słynną sceną może się zgromadzić nawet 60 tysięcy ludzi.

W tym roku podczas Roskilde będzie można zobaczyć koncerty takich gwiazd jak Solange, the Weeknd, Moderat/Modeselektor, Justice czy Royal Blood. Łącznie na ośmiu scenach odbędzie się aż 175 występów. Bilety zostały już wyprzedane, więc organizatorzy spodziewają się ponad 100 tysięcy osób. Podobna frekwencja była przed rokiem. Transmisje w Red Bull TV (www.redbull.tv/roskilde) rozpoczną się w czwartek 28 czerwca o godzinie 21:00 i potrwają niemal do końca weekendu. W piątek i sobotę relacje rozpoczynać się będą o godzinie 19:00.

www.redbull.tv/roskilde red bull

, , ,