CeTA_Mural_filmowy

Filmowy mural.

Design

14 Mar 2017   , ,

Kolejny filmowy mural powstanie w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

W Centrum Technologii Audiowizualnych powstanie kolejne ścienne malowidło inspirowane filmem i kinematografią, stworzone we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. O tym jaki mural zostanie namalowany w siedzibie CeTA ponownie zdecydują internauci.

Projekt tworzenia filmowych murali w Centrum Technologii Audiowizualnych zapoczątkowany został w 2013 r. Wówczas powstało pierwsze ścienne malowidło, w technice 3D painting, ze Zbyszkiem Cybulskim i słynną sceną podpalania spirytusu z „Popiołu i diamentu”, jednego z niemal pięciuset filmów zrealizowanych w Wytwórni Filmów Fabularnych, czyli dzisiejszym CeTA. Ponadto korytarze w budynku zdobią już m.in. mural nawiązujący do „Rękopisu znalezionego w Saragossie” oraz murale poświęcone innym, znanym filmom, które powstawały w WFF, jak „Sami swoi” czy „Giuseppe w Warszawie”.

– Nowy mural będzie w sumie już siódmym malowidłem ściennym w naszej siedzibie. Podobnie jak w przypadku poprzednich inicjatyw, projekt również dotyczyć będzie tematyki filmowej, choć tym razem już nie konkretnej produkcji, ale kinematografii w ogólnym ujęciu. Młodzi artyści z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mieli sporą dowolność w doborze stylistyki i przedstawionych elementów – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Spośród przygotowanych przez studentów projektów wybrano trzy propozycje.

– Tym razem postawiliśmy na nieco bardziej abstrakcyjne projekty nawiązujące do industrialnego charakteru korytarza oraz ciężkiego sprzętu filmowego, znajdującego się w sąsiedztwie ściany. Autorkami projektów są trzy studentki malarstwa: Ula Madera, Magdalena Jaroć i Weronika Braun. Niektóre z propozycji to ich wspólne projekty – mówi Joanna Pałys z Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu.

Na murale głosować można raz dziennie, do końca marca 2017 r., na stronie: http://filmstudioceta.pl/2017/02/kolejny-filmowy-mural-w-ceta-zapraszamy-do-glosowania/

CeTA_Mural_filmowyProjekt, który w internetowej sondzie zdobędzie najwięcej głosów ozdobi jedną ze ścian w korytarzu, sąsiadującym ze Studiem Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego i Studiem Filmowym im. Wojciecha Jerzego Hasa. Niezbędne materiały do wykonania zwycięskiego malowidła zapewni firma PPG Deco Polska.

 

, ,