The judges score a battle during Red Bull BC One World Finals at the Palazzo dei Congressi in Rome, Italy on November 14, 2015. // Nika Kramer/Red Bull Content Pool // P-20151115-00113 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Finał Red Bull BC ONE.

Design

2 Gru 2016   ,

Polak wśród najlepszych.

Victor Montalvo of the USA competes during the Red Bull BC One World Finals at the Palazzo dei Congressi in Rome, Italy on November 14, 2015. // Dean Treml/Red Bull Content Pool // P-20151115-00130 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

3 grudnia w Japonii światowa śmietanka tancerzy zmierzy się w finale zawodów breakdanceowych Red Bull BC One. W rywalizacji udział weźmie 16 b-boyów z 13 krajów. Jednym z nich jest Polak – Bboy Kleju. Niestety nie dołączy do nich Bboy Thomaz z Warszawy, który 1 grudnia odpadł w eliminacjach. Transmisję z zawodów będzie można oglądać na żywo, 3 grudnia od godz. 11:30 na www.redbull.tv .

Red Bull BC One to globalne hip-hopowe wydarzenie łączące w sobie taniec, muzykę, styl i sztukę, które po debiucie w 2004 roku szybko zapracowało na miano jednego z najważniejszych konkursów breakdance’owych i co roku przyciągają najlepszych tancerzy świata.

Przez cały rok w niemal każdym zakątku świata odbywały się Red Bull BC One Cyphers, czyli kwalifikacje do najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych. Wyłoniono podczas nich 38 tancerzy, którzy walczyli 1 grudnia o ostatnie miejsce w światowym finale.  Wśród nich był również Polak – Bboy Thomaz – lecz najlepszym okazał się Leony Rosario z Brazylii.  W ostatnim pojedynku pokonał on lokalnego b-boya Yosha i nie krył zadowolenia: „Moja dzisiejsza wygrana nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo ciężko na to pracowałem. Udało mi się spełnić swoje założenia. Przyszedłem tutaj, by tańczyć dobrze i tak też się stało. To co mnie zaskoczyło, to fakt, że udało mi się zachować spokój mimo to, że jest to wydarzenia dużego formatu.”

Tym samym Leony dołączył do grona uczestników światowego finału Red Bull BC One, którzy zmierzą się już 3 grudnia w Japonii. Polska ma jednak ciągle szansę na zdobycie mistrzostwa w breakingu, ponieważ dzięki dzikiej karcie, do światowego finału dostał się Bboy Kleju.

Zawody mają charakter pojedynków jeden na jednego, więc podziwiać będzie można niezwykle skomplikowane, solowe popisy b-boyów. Aktualnym mistrz, Amerykanin Victor, z pewnością zrobi wszystko, aby zostać pierwszym mistrzem Red Bull BC One z dwoma tytułami z rzędu. „Wszystko osiągnąłem dzięki treningom, dbaniu o kondycję oraz ćwiczeniu koncentracji. Naprawdę ciężko pracowałem. Codziennie biegałem tak długo, dopóki nie robiło mi się słabo. Jednak kluczem do sukcesu jest zachowanie zimnej krwi na scenie. Nie można pokazać innym, że jest się zmęczonym. Nie wolno się śpieszyć, trzeba zachować spokój i być pewnym siebie” – zdradza Victor.

Na drodze do celu staną mu jednak byli mistrzowie Hong10 z Korei (2013 & 2006), Neguin z Brazylii (2010) a także polski uczestnik Bboy Kleju. Należący do ekip Polskee Flavour oraz Catch the flava, Kleju rozpoczynął swoją taneczną drogę w 2002 r. w Krakowie, ale twierdzi, że jest urodzonym Bboyem – „Nie pamietam czasów, kiedy nie interesowałbym się breakingiem. Urodziłem się Bboyem! – stwierdza. Dzisiaj jest uznanym, światowej klasy tancerzem, czego dowodem jest dzika karta, jaką otrzymał do udziału w światowym finale Red Bull BC One.

Lista startowa Światowego Finału Red Bull BC One:
Victor (USA), Taisuke (JPN), Issei (JPN), Kleju (POL), Kid Colombia (NED), Cheerito (RUS), Sunni (UK), Hong10 (KOR), Soso (FRA), Lil Zoo (MAR), Focus (FIN), Bruce Almighty (POR), Ben Stacks (USA), Neguin (BRA), Kuzya (UKR) oraz Leony Rosarion (BRA).

Sędziowie:
Storm (GER), Freeze (SWE), Wicket (USA), Kousuke (JPN) i Mounir (FRA).

Więcej informacji:

Leony Rosario (R) of Brazil compete in the Last Chance Cypher prior to the Red Bull BC One World Final at Meijo University in Nagoya, Japan on December 1, 2016. // Jason Halayko/Red Bull Content Pool // P-20161201-01071 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

redbull.pl/muzyka
www.redbullbcone.com

www.facebook.com/RedBullBCOne
www.twitter.com/redbullbcone
www.instagram.com/RedBullbcone

,