5FAF_plakat

Gwiazdy w CeTA!

Design

13 Paź 2016   , ,

5FAF_plakat
Spotkania z gwiazdami polskiego kina w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Już za niespełna dwa tygodnie, w dniach 22-24 października 2016 r., w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu zagości Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. W CeTA odbędzie się Gala Otwarcia oraz wydarzenia towarzyszące festiwalowi, które będą okazją do spotkania z gronem znakomitych polskich aktorów.

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa organizowany będzie we Wrocławiu już po raz piąty. Zainauguruje go uroczysta Gala Otwarcia, która odbędzie się 22 października 2016 r. w Studiu Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, byłej Wytwórni Filmów Fabularnych, które jest współorganizatorem festiwalu. Podczas Gali nagrodę Platynowego Szczeniaka za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym otrzymają Magdalena Zawadzka i Jan Englert.

Podobnie jak podczas ubiegłych edycji, również w tym roku pokazom filmowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje i wydarzenia artystyczne w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. W niedzielę, 23 października 2016 r. o godz. 15.00, odbędą się spotkanie z aktorami goszczącymi na festiwalu oraz monodram Zbigniewa Walerysia „Ja jestem Żyd z Wesela” na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera. Jego bohaterem jest karczmarz z Bronowic Małych, Hirsz Singer – jedna z postaci „Wesela” Wyspiańskiego. Z kolei w poniedziałek, 24 października 2016 r. o godz. 18.00 będzie można wysłuchać recitalu Mariana Opani „Moje fascynacje”. Artysta zaprezentuje publiczności piosenki z repertuaru m.in. takich artystów jak Jacques Brell, Wojciech Młynarski i Bułat Okudżawa. Na występ składają się ponadto monologi kabaretowe autorstwa m.in. Antoniego Słonimskiego.

Wstęp na wydarzenia towarzyszące festiwalowi jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

Więcej informacji na stronie www.filmstudioceta.pl

, ,