HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE

Hypnotic Brass Ensemble doda mocy Katowicom!

Design

2 Lis 2016   , ,

9 osoby skład na jednej scenie. HYPNOTIC BRASS ENSEMBLE

Już w niedzielę 27 listopada w Katowicach wyjątkowy koncert zagra Hypnotic Brass Ensemble. Dziewięciosobowa orkiestra uliczna z Chicago słynie z niepowtarzalnych, żywiołowych występów i porywania tłumów do wspólnej, szalonej zabawy.

Występ zespołu to kolejna odsłona cyklu wydarzeń Before Tauron Nowa Muzyka, które umilą oczekiwanie na przyszłoroczną 12. edycję imprezy. W skład Hypnotic Brass Ensemble wchodzi siedmiu braci pochodzących z bardzo muzykalnej rodziny. Ich ojcem jest Phil Cohran, uznany trębacz jazzowy, który był m.in. jednym z filarów Sun Ra Arkestra i mentorem The Pharaohs (później znani jako Earth, Wind & Fire). Braterska orkiestra powstała na bazie wcześniejszego „rodzinnego” projektu Phil Cohran Youth Ensemble, w którym muzycy szlifowali umiejętności jeszcze jako nastolatkowie. Później zarabiali na życie graniem na ulicach Chicago, by w 2001 roku wydać własnym sumptem pierwszy album.

Od tamtej pory Hypnotic Brass Ensemble zagrali setki koncertów na całym świecie i współpracowali m.in. z Prince’em, Mos Defem, De La Soul, Eryką Badu, Damonem Albarnem z Blur i Tonym Allenem. Ich najbardziej znany utwór „War” trafił na ścieżkę dźwiękową do filmu „Igrzyska Śmierci”. Inspiracje Hypnotic Bass Ensemble to nieskrępowane dźwięki nowoorleańskiego karnawału, jazzowa swoboda, lubieżny funk, uduchowiony soul oraz rozbujany rytm hiphopu, ale także rock i muzyka karaibska.

Znakiem rozpoznawczym zespołu są pełne pasji i zaangażowania koncerty, które ociekają energią i spontanicznością. Instrumenty dęte w rękach Hypnotic Brass Ensemble grają z mocą rockowych gitar, a ich muzyka zachęci do tańca nawet najbardziej opornych. Występ orkiestry to element promocji przyszłorocznej 12. edycji Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. To jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także poza Polską. Festiwal trzy razy otrzymywał nagrodę dla najlepszego małego festiwalu w Europie. Między 6-9 lipca 2017 roku katowicka Strefa Kultury ponownie zamieni się w pulsującą dźwiękiem przestrzeń festiwalową.

Hypnotic Brass Ensemble,
Data 27.11.2016, NOSPR w Katowicach
Cena: 40 PLN w przedsprzedaży, 50 PLN w dniu koncertu

, ,