finlandia

Jaakko Eino Kalevi po dwóch latach powróci do B90!

Design

2 Mar 2016   ,

Czas na powrót!

Jedna z najciekawszych postaci fińskiej sceny alternatywnej, po dwóch latach wraca do gdańskiego klubu B90. Koncert na Soundrive Stage promować będzie najnowszy solowy album artysty, zatytułowany po prostu „Jaakko Eino Kalevi”.

Występ odbędzie się 29 marca o godzinie 20:00 na Soundrive Stage w klubie B90.

Nic nie wskazywało na to, że ten wychowany na muzyce Dream Theater młodzieniec, który pierwsze próby z własnym brzmieniem musiał odkładać na czas pracy jako motorniczy tramwaju w Helsinkach, jeszcze przed trzydziestką okaże się jedną z najciekawszych postaci fińskiej alternatywy. Po dwóch latach wokalista powraca do B90, tym razem promując swoje najnowsze, szóste wydawnictwo, zatytułowane „Jaakko Eino Kalevi”. Zdaniem New Musical Express album „przywołuje najbardziej zmysłowe momenty przełomowego „Before Today” Ariela Pinka. Z kolei na łamach AllMusic.com można przeczytać, że jest to „subtelnie kuszący album, którym Jaakko ugruntowuje swoją niszę w eksperymentalnym popie”.

Oto jak opisał występ artysty podczas Soundrive Fest 2014 Maciej Olejniczak z portalu Brand New Anthem:

„Artysta, na co dzień tworzący muzykę z pogranicza współczesnego synth-popu i disco, potrafił zaskoczyć. Brzmiał zgoła inaczej niż na krążkach. Kompozycje rodem z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, zaczęły przybierać bardziej krautrockowe i jazzowe brzmienie, a to dzięki dopasowanej perkusji i pomocy saksofonisty. Choć wokal Jaakko na kolana nie powalał, sympatycznemu trzydziestolatkowi udało się rozruszać publiczność i podnieść poprzeczkę dla kolejnych artystów”

https://www.facebook.com/JaakkoEinoKalevi

Data 29.03.2016
Soundrive Stage
Godzina 20:00
Organizator: B90

Bilety: 35 zł
http://www.b90.pl/bilety/

Klub B90
http://www.b90.pl/klub/
https://www.facebook.com/B90klub

,