katowice

Katowice Tattoo Konwent

Design

25 Sie 2016   , ,

Dziary nie takie straszne. przechwytywanie_836

24 i 25 września stolica Górnego Śląska po raz czwarty zmieni się w jedno z najbardziej kolorowych polskich miast, a to za sprawą kolejnej edycji Katowice Tattoo Konwent. W tym roku sztuka tatuażu i tysiące jej fanów gościć będą w sąsiadującym ze Spodkiem, Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tradycyjnie nie zabraknie koncertów, pokazów i wystaw. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży.

Śląski Tattoo Konwent jest czwartym przystankiem na tegorocznej mapie największego, polskiego cyklu imprez poświęconych sztuce tatuowania. Sztuka ta rozwija się prężnie i dociera do coraz szerszego grona fanów, czego dowodem jest frekwencja towarzysząca Konwentom – w tym roku jest to ponad 32000 osób.

Na przestrzeni ostatnich siedmiu lat, poczynając od pierwszego Tattoo Konwentu w Gdańsku, zaobserwowałem duże zmiany w postrzeganiu tatuażu, do czego mam nadzieję dołożyliśmy cegiełkę – mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel studia Zajawa Tattoo. – Tatuaże w pełni zasłużenie utożsamiane są z dziełem sztuki, a ich autorzy uznawani za artystów – cenionych, nagradzanych, pożądanych. Już nie tylko chcemy mieć tatuaż, ale dążymy do tego, aby jego twórcą był konkretny tatuator. Cieszy mnie to ogromnie! –  dodaje Marcin.

W ostatni weekend września w centrum Katowic tatuować na żywo będzie ponad 170 tatuażystów, prezentujących najrozmaitsze style tatuatorów. Konwenty są nie tylko miejscem, w którym można podpatrzeć artystów w czasie pracy, samemu przy okazji ozdabiając skórę w niepowtarzalne dzieło,  ale jest to także dla nich szansa wystawienia do rywalizacji w konkurach swoich prac. Tatuaże poddawane są bowiem ocenie Jury w poszczególnych kategoriach. W czasie katowickiej edycji Tattoo Konwentu w składzie jurorskim zagości m.in. Tomasz Tofi Torfiński z partnerskiego studia konwencji INC-OGNITO. Jurorzy ocenią przedstawione im dzieła w 11 różnych kategoriach*, zaś publiczność będzie mogła wskazać swojego faworyta, wrzucając głosy do urny. Kolejny raz nie zabraknie lokalnej kategorii- tatuażu związanego ze Śląskiem.

Każdej edycji towarzyszą także inne atrakcje – koncerty, pokazy, wystawy. O warstwę muzyczną zadbają Rasmentalism – jeden z najbardziej znanych polskich hip-hopowych duetów oraz pierwsza pięść polskiego grime’u – skład Mordor Muzik, w klasycznym zestawieniu: dwóch raperów MiłyATZ i Ginger oraz producent/dj Majkizioom. Na eklektycznej, muzycznej scenie konwencji usłyszymy rockabilly w wykonaniu Burnin’ Hearts, niebanalny mix hard rocka, country, punk i white trash rock’n’roll autorstwa Tiger Skull, a także streetpunkową załogę Lazy Class.

Wśród innych atrakcji znajdziemy stoisko Kraftwerku – pierwszego na Górnym Śląsku browaru rzemieślniczego czy strefę Hot Ball, w której zgromadzone zostaną wyjątkowe pojazdy dwu i czterokołowe. Na wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w zawodzie tatuatora standardowo czekać będzie Banana-Ink, gdzie za pomocą prawdziwej maszynki można wytatuować na skórce od banana wybrany przez siebie wzór. Miłośników mody skusić powinno stoisko marki Medicine, w którym oprócz najnowszej kolekcji nie zabraknie limitowanej serii odzieży Tattoo Konwent. Instadruk zapewni wydruk wrzuconych na Instagrama zdjęć z festiwalu, zaś Kinimodo w sposób kreatywny spędzi czas z Waszymi dzieciakami, podczas gdy będziecie zajęci oglądaniem tatuaży powstających w centrum Katowic.

Bilety na wydarzenie dostępne są już w internetowej przedsprzedaży, w cenie 35 zł za bilet jednodniowy, 45 za karnet dwudniowy i 115 zł za karnet grupowy dla trzech osób. Wejściówka VIP to koszt 200 zł. Dzieci do 12. roku życia mają darmowy wstęp na festiwal. Bilety i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.katowice.tattookonwent.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/tattookonwent.

Data 24.09.2016 – 25.09.2016logo tatoo konwent
Miejsce Międzynarodowe Centrum Kongresowe
pl. Sławika i Antalla 1 / Katowice
www.katowice.tattookonwent.pl
www.facebook.com/tattookonwent

, ,