spodek

Kultowy festiwal powraca do Spodka!

Design

22 Wrz 2017   , , ,

Legendy i młode talenty polskiej sceny alternatywnej na reaktywowanych ODJAZDACH!

Już 18 listopada słynne ODJAZDY wrócą po kilkuletniej przerwie do Katowic! Podczas reaktywowanego festiwalu w Spodku wystąpią m.in. pionierzy polskiego punk rocka w towarzystwie znakomitych jazzmanów, a towarzyszyć im będą najbardziej intrygujące młode zespoły alternatywne. Zapowiada się nie lada gratka dla fanów bezkompromisowego grania!  

Tegoroczne ODJAZDY to wskrzeszenie kultowego cyklu koncertów z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Entuzjaści ostrych i mocnych brzmień mogli tam posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods i Bloodhound Gang. Organizatorzy reaktywowanego festiwalu zadbali o to, by wskrzesić ducha pionierskich koncertów lat 90. Mocne i zaskakujące wrażenia zapewni z pewnością wspólny występ jazzmanów z Pink Freud z legendami polskiego punk rocka. Koncert z okazji 10-lecia płyty „Punk Freud” wesprą m.in. frontmani Armii, Izraela i Brygady Kryzys: Robert Brylewski i Tomasz Lipiński. Nowe wersje hymnów polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii!

Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala z  charyzmatycznym rockmanem i jazzmanem z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Wspólny projekt Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki pod szyldem „Zbójnickie“ łączy rock i punk z góralskim folklorem, zachwycając tym samym niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni.

Na głównej scenie ODJAZDÓW wystąpią także najciekawsze projekty młodej polskiej alternatywy. Puławski zespół Hidden World zaprezentuje bezkompromisową mieszankę punka i hardcore’u, a gdyński Lonker See zaintryguje świeżą hybrydą free jazzu, noise’u i psychodelii. Podczas reaktywowanego festiwalu działać będzie także druga scena, poświęcona bardziej eksperymentalnej odsłonie muzyki alternatywnej. Wystąpią na niej m.in. artyści znani z grupy SYNY. Obaj promują tegoroczne solowe abumy – raper Robert Piernikowski zagra materiał z „No Fun“ a producent 1988 zaprezentuje na żywo płytę „Gruda“. Możemy być pewni wymykającego się klasyfikacjom gatunkowym show!

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1986 roku w klubie studenckim „Akant“. Przełomowy dla ODJAZDÓW był rok 1989. Od tamtej pory każdej następnej jesieni Spodek zamieniał się w muzyczne centrum polskiej alternatywy. Po edycji w 2000 roku festiwal został zawieszony i powrócił dopiero jedenaście lat później. Mimo kolejnych trzech edycji – tym razem poświęconych wyłącznie polskim wykonawcom – festiwal po raz kolejny zawisł w próżni. Teraz, po trwającej trzy lata przerwie, za sprawą More Music Agency i Miasta Katowice ODJAZDY znowu wracają do Spodka! 18 listopada 2017 roku kultowy festiwal znów zgromadzi tuzów alternatywnego grania pod dachem Spodka. Zapowiada się pamiętny wieczór w klimacie legendarnej imprezy sprzed lat! Już od dziś można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Ograniczona pula biletów w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach dostępne do nabycia na stronie ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych w sieciach Empik, Media Markt oraz Saturn.

Już niebawem program festiwalu powiększy się o kilku kolejnych, równie intrygujących artystów. Więcej informacji wkrótce!

Festiwal ODJAZDY, 18.11.2017, Katowice
Line up(1st)
Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Alek Korecki
Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie
Hidden World
Lonker See
Piernikowski
1988

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/ODJAZDYKATOWICE
https://www.moremusicagency.pl

 

, , ,