Coma_2 - fot. Albert Pabijanek

L.U.C. oraz COMA otworzą letni sezon koncertowy w Zajezdni.

Design

25 maja 2017   , , ,

Czas na koncert.

Już w czerwcu plac przed Centrum Historii Zajezdnia zamieni się w wielką scenę koncertową. Wszystko za sprawą koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej, na które usłyszeć będzie można całkowicie za darmo.

Sezon koncertów plenerowych przed Zajezdnią zainauguruje od lat związany z Wrocławiem raper i producent muzyczny L.U.C. W piątek, 2 czerwca tego niezwykle aktywnego artystę zobaczymy we wspólnym projekcie z Rebel Babel Ensemble, międzynarodową orkiestrą dętą, która w Zajezdni będzie reprezentowana przez 30 muzyków. Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu będzie Bovska, jedna z najgłośniejszych debiutantek ostatniego roku. Artystka, która była nominowana do Fryderyków 2017 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, w ubiegłym roku zadebiutowała niezwykle dobrze przyjęta płytą „Kaktus”. Wspólny koncert artystów poprzedzi występ rapera Tau. Podczas koncertu realizowanego w ramach obchodów XX rocznicy Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego „Prawda – Zaufanie – Wspólnota” muzycy podejmą próbę refleksji nad ideą dialogu, solidarności i porozumienia a zrobią to w duchu hip-hopu i funku, za pomocą rapu i dźwięków orkiestry dętej.

Fanów gitarowych brzmień powinien przyciągnąć koncert znanego z energetycznych występów zespołu COMA. Dowodzona przez Piotra Roguckiego grupa zagra przed Zajezdnią 7 czerwca z okazji finału ogólnopolskiego konkursu „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” i zaprezentuje swój najnowszy album „2005 YU55”. Wydaną po pięcioletniej przerwie płytę sam zespół określa materiał jako eksperymentalny koncept album, balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają muzycy COMY, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka, głównego bohatera opowieści.

Wstęp na oba koncerty jest darmowy.
Liczba miejsc ograniczona (2000). Decyduje kolejność wejścia.

2 czerwca 2017, godz. 18 |Centrum Historii Zajezdnia
L.U.C, Tau, Bovska, Rebel Babel Ensemble

7 czerwca 2017, godz. 20. | Centrum Historii Zajezdnia
COMA

https://www.facebook.com/centrumhistoriizajezdnia
http://www.zajezdnia.org

, , ,