zdjecie wydarzenia standup 3-kopia

Literacka Scena Stadn-up.

Design

21 Sie 2017   , ,

 

Justyna Kopińska „Polska. Spojrzenie w twarz zła“. PLAKAT GABLOTA 3 - STANDUP

Tym razem bohaterką wieczoru będzie Justyna Kopińska, której reportaże ukazują się w Dużym Formacie, magazynie reporterów Gazety Wyborczej. Dziennikarka i socjolożka, zajmuje się tematyką kryminalną, sądownictwem i więziennictwem. Z jej tekstów wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy.

Podczas spotkania w Big Book Cafe spróbuje opisać współczesną twarz zła. Mówić będzie – nie bez ironii – o polskich elitach, politykach, wysoko postawionych urzędnikach. O bulwersujących sprawach, które nie zawsze wychodzą na światło dzienne.

„Jak wygląda obecnie twarz zła?“ Z tym pytaniem mierzę się na co dzień w mojej pracy. A w jakich aspektach życia w Polsce Państwo dostrzegają zło? – pyta Kopińska.

Justyna Kopińska jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei. W 2015 roku zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Autorka książek „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?” oraz „Polska odwraca oczy”. Jako pierwsza dziennikarka z Polski otrzymała European Press Prize w kategorii „Distinguished Writing Award”.

Nowe miejsce literackie Big Book Cafe działa od 14 lipca na stołecznym Mokotowie. Literacki Stand-up to seria występów na żywo, podczas których autorzy wcielają się w role performerów i w oryginalny sposób komentują rzeczywistość. Na scenie gościli już Krzysztof Varga, Pablopavo i Michał Witkowski. Bohaterką sierpniowego wieczoru na standupowej scenie w Big Book Cafe będzie Justyna Kopińska.

Kolejne wydarzenia tego cyklu odbywać się będą co miesiąc, zawsze w piątek wieczorem.
www.facebook.com/bigbookcafe

 

, ,