Magiczna Xarah Dion na darmowym koncercie w Hockach Klockach!

Design

18 maja 2016   , Video

Koncertowe Hocki Klocki.Hocki_bawsieznami

22 maja na scenie nadwiślańskiego klubu Hocki Klocki wystąpi Xarah Dion – jedna z najciekawszych postaci undergroundowej sceny Montrealu. Koncert odbędzie się w ramach nowego cyklu Hocków Klocków – niedzielnych wieczorów z muzyką na żywo.

Xarah Dion (CAN)
Portal Noisey nazwał ją „Donną Summer dla dystopijnej metropolii”. Xarah Dion mieszka w Montrealu i jest jedną z czołowych artystek na tamtejszej niezależnej scenie muzycznej. To piosenkarka, kompozytorka i producentka, której twórczość, zakorzeniona zarówno w muzyce elektronicznej, jak i klasycznej, łączy dark disco z popową wrażliwością. W 2014 roku Xarah wydała własnym nakładem (we własnym labelu Zodiaque Musique) swój debiutancki longplay Le Mal Nécessaire. Podczas występów na żywo nie używa komputerów, samplerów ani podkładów muzycznych; zamiast nich ma na scenie kilka syntezatorów, na których gra jednocześnie. Xarah odbyła już w zeszłym roku 2 europejskie trasy, w tym jedną jako support Godspeed You! Black Emperor (m.in. w warszawskiej Progresji). Na każdej z nich wystąpiła również w Polsce.

https://soundcloud.com/zodiaquemusique
https://web.facebook.com/xarahdion
http://xarahdion.com/

Live https://www.youtube.com/watch?v=qG78LFVvKiA

SUPPORT:
Abu Zeinah – Miłośnik hardware’u, oddany brzmieniom oscylującym głównie wokół techno; współtwórca duetu Feral Rite.
https://www.facebook.com/abuzeinahh/
https://soundcloud.com/abuzeinah

Koncert 22 maja, będzie pierwszym w ramach nowego cyklu organizowanego przez Hocki Klocki. Co drugą niedzielę na deskach klubu występować będą, mniej lub bardziej znani artyści z kraju i zagranicy. Ciepłe wieczory, leżaki i muzyka na żywo – to propozycja Hocków na udane zakończenie weekendu. Wstęp na wydarzenia (jak zawsze) bezpłatny!

XARAH DION (Can)
Data 22.05,
Godzina 20:00
Miejsce Hocki Klocki / nad Wisłą
Bulwar Flotylli Wiślanej, ul. Wioślarska 6

,