Masterclass scenograficzny z Agatą Dudą-Gracz

Design

19 maja 2016   , ,

Scenograf. Początki i wyzwania.

Jakie wyzwania stoją dziś przed scenografem wchodzącym na rynek? Gdzie kończy się rzeczywistość a zaczyna kreacja? Skąd czerpać inspiracje? Na te i inne pytania  spróbujemy odpowiedzieć podczas cyklu spotkań z mistrzami. Zgłoszenia do udziału w warsztatach związanych z arkanami zawodu scenografa przyjmujemy do 10 czerwca br.

Cykl skierowany jest do uczniów szkół i uczelni artystycznych, osób pracujących przy tworzeniu scenografii oraz wiążących z nią swoją przyszłość. Seria spotkań z uznanymi i cenionymi artystami umożliwić ma zainteresowanym poznanie tajników scenografii „od kuchni”, nie tylko z perspektywy projektanta, ale również reżysera, architekta czy performera, zarówno w teatrze, jak i filmie. Prowadzący postarają się zaprezentować własne style pracy, opowiedzą o samym procesie kreowania koncepcji wizualnej, opierając się na własnych doświadczeniach i realizacjach. To świetna okazja do skonfrontowania swojego sposobu myślenia o projektowaniu z ujęciem praktycznym.

Agata Duda-Gracz
Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserii dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Autorka 36 spektakli realizowanych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i w Warszawie oraz 41 scenografii. Laureatka nagrody Złotego Yorika, 3 Złotych Masek, 2 Ludwików, Złotego Lauru za Mistrzostwo w Sztuce, nagrody głównej na Festiwalu Interpretacji Sztuki Współczesnej oraz nagrody Primus Inter Pares.

https://www.facebook.com/muzeumslaskiemuzeum-slaskie
http://www.muzeumslaskie.pl

, ,