move pic

Move Mózg #15

Design

5 Paź 2016   , , ,

Techno łączy ludzi. move mozg

Rakieta Move Mózg nabiera rozpędu! Kolejny lot przed nami! Za sterami statku stanie 2/3 ekipy Radar z Krakowa – Olivia oraz Chino. Ten wieczór obfitować bedzie w dużą dawkę techno i acidów. Szykujcie wygodne buty na tą świetlną podróż!

Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię z tego rytmicznego pędu. Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień. Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Sześć edycji tego cyklu odbyło się już w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie, a od 2016 roku zawita również do innych miast Polski. Każdego miesiąca, cykl w Stolicy szczelnie zapełnia klub Mózg Warszawa pozostawiając po sobie bardzo dobre opinię i oczekiwanie na kolejną edycje. Niepowtarzalność tych wydarzeń jest efektem współpracy ekipy DJskiej Move Move – który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną cyklu oraz kosmiczne dekoracje oraz Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną „galerię sztuki”. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne „white cuby”. Ostatnim równie ważnym składnikiem tego cyklu jest publika, która staje się częścią tej jednonocnej instalacji.

08.10.2016 Move Mózg #15
Olivia (Radar)
Chino Live (Radar)
Ola Teks (Move Move)
Cyryl (Move Move)

las made by: K105K & Projekt UTOPIA

Olivia jest krakowski DJką, częścią Radar Crew i Chrono Bross. Była również jednym z założycieli (nieistniejącego już) Klubu Radar. Jej selekcja jest przesiąknięta surowym i ciemnym techno, dzwiękami klasycznych syntezatorów i acidu, wynikające z fascynacji muzyką lat 80-tych. W ostatnim czasie miała okazję zaprezentować swoją selekcje podczas festiwalu Unsound w Kanadzie czy imprezach w Nowym Yorku.
www.facebook.com/olivia.ungaro
https://www.residentadvisor.net/dj/olivia

Chino – pochodzący z Katowic muzyk, grafik i plakacista. Jego pierwsze wydawnictwo Early Days EP ukazało się w 2013 r. nakładem najstarszej polskiej oficyny wydającej płyty winylowe prowadzonej przez samego Jacka Sienkiewicza. Kolejna płyta Duch EP ukazała się w drugiej połowie tego samego roku pod szyldem nowej polskiej wytwórni S1 Warsaw. Na krążku znalazły się również remixy Xamiga (Legowelt + Xosar) oraz Murphy Jax’a. W 2016 roku utwór Artura znalazł się na kompilacji Shtum 010.
www.facebook.com/101CHINO
https://www.residentadvisor.net/dj/chino-pl

tej nocy specjalnie dla was live stream z K105K

Pierwsza w Warszawie, zapewne i w Polsce, a nawet w Europie KWIACIARNIA EKSPERYMENTALNA. Galeria flory modyfikowanej i pracownia wielowymiarowa w jednym. Na co dzień znajdziecie ją przy Brzeskiej 9 na Warszawskiej Pradze. Lokal, którego przeoczyć nie sposób, znajdziecie bez problemu, mapki nie dorzucamy, bo wierzymy, że na pierwszy rzut oka rozpoznacie. K105K.pl na specjalne zaproszenie, organizuje się razem z Projekt UTOPIA i podczas całonocnego live stream zabiera w podróż po swoich roślinno-elektronicznych kompozycjach. Po tak upojnej nocy, koniecznie zajrzyjcie tam będąc w okolicy, posmakować flora-rozszerzonych wystaw, szczególnie, że można się tam natknąć na sztukę gości specjalnych cyklu move mózg.

www.facebook.com/movemozgmovemozglogo
www.facebook.com/movemovecollective

, , ,