move25

Move Mózg 25

Design

30 Sie 2017   ,

Poważna liczba.

Głównym tematem kosmicznej sceny jest jedno z najważniejszych ciał niebieskich dla nas czyli Słońce. Na małej sali królować będzie pokręcona zieleń od Moniki Rakowskiej, Monika Rakowska – właścicielka fermy patyczaków, miłośniczka roślin wszelakich, a w szczególności Lilii. Artystka zajmująca się fotografią, scenografią, zielenią, która pokazała swoje możliwości na marcowej edycji.

Zagrają:
biøs / Urloop
Cyryl / Move Move
Fobist / Move Move
Kovvalsky / KOD
MrKrczmrk
MaL / COM
MKO / dype
Ola Teks / Move Mózg
Qbs / dype.

Kilka słów o projekcie Move Mózg:

Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię z tego rytmicznego pędu. Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień. Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Sześć edycji tego cyklu odbyło się już w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie, a od 2016 roku zawita również do innych miast Polski. Każdego miesiąca, cykl w Stolicy szczelnie zapełnia klub Mózg Warszawa pozostawiając po sobie bardzo dobre opinię i oczekiwanie na kolejną edycje. Niepowtarzalność tych wydarzeń jest efektem współpracy ekipy DJskiej Move Move – który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną cyklu oraz kosmiczne dekoracje oraz Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną „galerię sztuki”. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne „white cuby”. Ostatnim równie ważnym składnikiem tego cyklu jest publika, która staje się częścią tej jednonocnej instalacji.

Data 02.09.
Miejsce Mózg Warszawa
Bilet 20 zł

więcej informacji na stronie wydarzenia: movemozglogo
https://www.facebook.com/events/1973680576208802

,