move mozg

Move Mózg #6

Design

14 Sty 2016   , ,

Naturę ciągnie do techno, czy na odwrót?

Do tego niezwykłego wydarzenia, odliczamy już nie dni, lecz godziny. W klubie Święta Krowa, przy ulicy Floriańskiej, odbędzie się niesamowity event, który stoi za nazwą „Move Mózg”.

Zaproszenie na wydarzenie, mówi wszystko:
Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię z tego rytmicznego pędu. Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień.  Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia.

Wydarzenia wspierane są przez Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną „galerię sztuki”, w której każdy z osobna staje się częścią instalacji artystycznej. Inicjatorką powrotu do przeżywania życia jest Ola Teks, DJ’ka stacjonująca od dłuższego czasu w Warszawie która jest członkiem kolektywu Move Move. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne „white cuby”.

Decki:
Diabot (Strikt)
Ola Teks (Move Move)
Cyryl (Move Move)

Design & Vj:
Projekt UTOPIA & Natura Kuby

Zdjęcia z poprzednich imprez:
http://movemozg.tumblr.com/

Hosted be Move Move & Projekt Utopia & MÓZG Warszawa
www.facebook.com/movemozg
www.facebook.com/movemovecollective
www.facebook.com/projektutopia
www.facebook.com/mozgclubwarsaw

Poster by: Małgorzata Brodzińska
VJ: Natura Kuby

Data: 15:01.2016swietakrowa
Miejsce : Święta Krowa / Kraków
Godzina : 22:00

, ,