movemozg

Move Mózg #7

Design

8 Lut 2016   , , ,

Move się!

Macie wrażenie, że imprezy w naszym kraju zaczęły tracić na znaczeniu.  Nie ważne jest kto przychodzi, istotą wszechrzeczy jest zysk z biletów i spęd młodzieży wszechobecnej by bić rekordy frekwencji. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się ciekawa propozycja dla wymagających słuchaczy.

Move Mózg Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię z tego rytmicznego pędu.  Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień. Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Sześć edycji tego cyklu odbyło się już w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie, a od 2016 roku zawita również do innych miast Polski. Każdego miesiąca, cykl w Stolicy szczelnie zapełnia klub Mózg Warszawa pozostawiając po sobie bardzo dobre opinię i oczekiwanie na kolejną edycje.

Niepowtarzalność tych wydarzeń jest efektem współpracy kolektywu DJskiego Move Move – który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną cyklu oraz kosmiczne dekoracje oraz Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną „galerię sztuki”. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne „white cuby”. Ostatnim równie ważnym składnikiem tego cyklu jest publika, która staje się częścią tej jedno nocnej instalacji.

Projektem specjalnym będzie „Spoiwo 1/2”. Spoiwo swój debiut miało na Intermedialnym Festiwalu Sztuk NorthWestSouthEast. Podczas Move Mózg #7, autorka Maria Szydłowska w Utopijnym Lesie zaadaptuje na nowo Spoiwo, dzięki temu będziemy mogli się zmierzyć z jego fascynującą i przerażającą, pierwotną tajemnicą. Spoiwo 1/2 : obiekt: sztuczne perły, sztuczne kryształy, gelcoat.

Najbliższy event zapowiada się nie mniej ciekawiej niż pozostałe.

Line-up:
Back To The Lab Live! (Magic Power)
Recursion (Werk / Magic Power)
Nikk (Magic Power)
Cyryl (Move Move)

Projekt Utopia + Maria Szydłowska
rzeźbiarka i artystka intermedialna

projekt specjalny:
Maria Szydłowska „Spoiwo 1/2”
http://mariaszydlowska.tumblr.com/

www.facebook.com/movemozg
www.facebook.com/movemovecollective
www.facebook.com/projektutopia
www.facebook.com/mozgclubwarsaw

Poster by Małgorzata Brodzińska
VJ: Ula- http://ulapointofview.tumblr.com/
Małgorzta Brodzińska, Mateusz Drabent
Resident Advisor: http://www.residentadvisor.net/event.aspx?798989
Muno.pl: http://www.muno.pl/imprezy/warszawa/move-mozg-7-mozg-warszawa-33355/
FanPage: www.facebook.com/movemozg

Data 13.02.2016movemozglogo
Miejsce Mózg/ Warszawa
Jana Zamoyskiego 20, 03-801
Godzina
22:00

, , ,