movemove8

Move Mózg#8

Design

1 Mar 2016   , ,

Move-nij się!

Czas na kolejną dawkę pozytywnego brzmienia. Tym razem do składu Move Mozg dołączył Eltron John i Wojtek Chlost, których nie trzeba przedstawiać.


Eltron John– Didżej, producent i muzyczny wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym podejściu do fachu. Jedna z bardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzyki tanecznej. Miłośnik i kolekcjoner winylu, gra głęboką, czasem surową, ale zawsze przepojoną uczuciem muzykę, której korzenie leżą w soulu, disco, psychodelii oraz dubie, a której owoce można znaleźć pośród tego, co zwyczajowo nazywa się house i techno. Eltron ma za sobą wiele lat występów w klubach w całej Polsce i Europie. Wielokrotnie gościł na najważniejszych krajowych festiwalach (Unsound, Nowa Muzyka, Audioriver, Open’er), a także na legendarnym Sonarze w Barcelonie. W 2008 roku był uczestnikiem Red Bull Music Academy. Nagrywa dla wytwórni Pets Recordings, U Know Me, The Very Polish Cut-Outs/Transatlantyk, Uncanny Valley, MOST oraz S1 Warsaw.

Jak zawsze Natura Kuby przedstawi pomysły na adaptacje świata roślinnego w manufakturę miasta i życia codziennego. Mocną stroną jest hodowla tropikalnych roślin i zwierząt. Jej najmocniejszą jest DISKO KORZEŃ!

Move Mózg Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię z tego rytmicznego pędu. Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień.  Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Sześć edycji tego cyklu odbyło się już w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie, a od 2016 roku zawita również do innych miast Polski. Każdego miesiąca, cykl w Stolicy szczelnie zapełnia klub Mózg Warszawa pozostawiając po sobie bardzo dobre opinię i oczekiwanie na kolejną edycje.

Niepowtarzalność tych wydarzeń jest efektem współpracy kolektywu DJskiego Move Move – który odpowiedzialny jest za stronę muzyczną cyklu oraz kosmiczne dekoracje oraz Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną „galerię sztuki”. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne „white cuby”.
Ostatnim równie ważnym składnikiem tego cyklu jest publika, która staje się częścią tej jednonocnej instalacji.

Decki:
Eltron John (Ktoś Cię Kocha)
Wojtek Chlost (Wax Kitchen , Eye SEE You)
Ola Teks (Move Move)

Design & Vj:
Projekt UTOPIA & Natura Kuby

Zdjęcia z poprzednich imprez:
http://movemozg.tumblr.com/

Hosted be Move Move & Projekt Utopia & MÓZG Warszawa
www.facebook.com/movemozg
www.facebook.com/movemovecollective
www.facebook.com/projektutopia
www.facebook.com/mozgclubwarsaw
VJ: Natura Kuby

Data: 04.03.2016movemozglogo
MiejsceMÓZG Warszawa
Jana Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa
Godzina : 22:00

, ,