MOCAK_NOC_Muzeow2

Noc Muzeów 2016 w MOCAK-u

Design

10 maja 2016   ,

Jedyna taka noc w roku!MOCAK_Noc_muzeow

Tegoroczna Noc Muzeów w MOCAK-u zostanie zorganizowana wokół wystawy Medycyna w sztuce. Dla publiczności dostępne będą również: wystawy Making Connections Roberta Devriendta i Szukanie siebie w innych Tomasza Wiatra oraz wystawy Anety Grzeszykowskiej i Maxa Pinckersa w ramach Miesiąca Fotografii, a także Kolekcja MOCAK-u, instalacja Live Factory 2: Warhol by Lupa i Biblioteka Mieczysława Porębskiego

Program wydarzeń
Warsztaty

Zapraszamy dorosłych i młodzież na cykl wieczornych miniwarsztatów Kolekcja humanisty. W ramach każdej godziny zajęć poznamy inne dzieło z kolekcji Mieczysława Porębskiego oraz w twórczy sposób je zinterpretujemy. Uczestnicy poszczególnych warsztatów będą mieli możliwość stworzenia oryginalnego portretu, nietypowej partytury muzycznej oraz zagadkowej mapy. Warsztaty są nieodpłatne.

lub telefonicznie: 12 263 40 29.

19–21 Portret mistrza
Warsztaty wokół pracy Ryszarda Winiarskiego
Portret Mieczysława Porębskiego z 1980 roku.

20–21 Sytuacja niewyjaśniona
Warsztaty wokół pracy Jana Tarasina Sytuacja niewyjaśniona z 1995 roku.

21–22 Tajemnicza mapa
Warsztaty zainspirowane pracą Zbigniewa Makowskiego Ideogramy w kwadratach z 1967 roku.
Zajęcia odbywają się w ramach projektu Sto lekcji o Kolekcji finansowanego ze środków MKiDN.

Konkursy
Pokaż się w muzeum! – konkurs dla miłośników social media
Zwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym związanym z wystawą Medycyna w sztuce. Wystarczy zrobić sobie ciekawe zdjęcie w przestrzeni Muzeum lub uwiecznić wybrane dzieło sztuki prezentowane na wystawie* i opublikować je w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram lub Twitter) z tagiem #medicineinart. Najciekawsze zdjęcia będą wyszukiwane w czasie rzeczywistym i wyświetlane przez całą noc na ekranie w holu głównym przed wejściem do kawiarni MOCAK-u. Autorzy 10 najlepszych zdjęć otrzymają nagrody książkowe oraz zestaw gadżetów, wyniki zostaną opublikowane na fanpage’u Muzeum 17 maja.

Zażyj sztuki! – konkurs do wystawy Medycyna w sztuce
Każdy odwiedzający MOCAK podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów otrzyma od Muzeum receptę z zalecaną dawką sztuki, którą będzie mógł odnaleźć na wystawie Medycyna w sztuce. Do zabawy zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznawaniem i interpretowaniem sztuki współczesnej. Po odnalezieniu wskazanej pracy na ekspozycji i wykonaniu zalecanych działań, receptę należy zrealizować poprzez wrzucenie jej do urny dostępnej w holu Muzeum. Zespół MOCAK-u zapozna się dogłębnie ze wszystkimi wynikami leczenia i w dniu 20 maja opublikuje na Facebooku najtrudniejsze przypadki terapii za pomocą sztuki. Autorów najciekawszych i najbardziej zaskakujących interpretacji nagrodzimy katalogiem wystawy Medycyna w sztuce

Oprowadzania
Medycyna w sztuce
godz. 19
Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Medycyna w sztuce. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się obok recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Kolekcja MOCAK-u
godz. 22
Zapraszamy na oprowadzanie po Kolekcji MOCAK-u. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się obok recepcji MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Biblioteka Mieczysława Porębskiego
godz. 23
Biblioteka MOCAK-u zaprasza w Noc Muzeów do odwiedzenia z przewodnikiem Biblioteki Mieczysława Porębskiego. Uczestnicy oprowadzania będą mieli szansę zapoznać się bliżej z księgozbiorem Profesora oraz z wybranymi obrazami. Udział jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Uczestnicy proszeni są o pojawienie się w Bibliotece MOCAK-u na 5 minut przed oprowadzaniem.

Zniżki
Z okazji Nocy Muzeów MOCAK Bookstore premiuje wszystkie zakupy powyżej 50 zł specjalnym gratisem oraz oferuje 20% zniżki na wybrane publikacje MOCAK-u.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowiemini lgoo mocak
Mocak
https://www.facebook.com/mocakkrakow
https://www.mocak.pl

,