obsl

Obiektywnie Śląskie

Design

12 Paź 2015  

obslPo prostu Śląsk.

Muzeum Śląskie oraz Stowarzyszenie Projekt Śląsk zapraszają 16 października (piątek) o godz. 18.00 do Centrum Scenografii Polskiej na finał konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „Obiektywnie śląskie”. Podczas otwarcia wystawy zostaną również wręczone nagrody zwycięzcom 6. edycji konkursu, którego ideą jest prezentacja nieszablonowych wizji Śląska.

Ideą konkursu jest prezentacja nieszablonowych wymiarów Śląska, a motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „W poszukiwaniu tożsamości”, którym nawiązujemy do historii regionu, historii rodzinnych, naszych korzeni, wszystkiego, co nas ukształtowało, a także tego, co świadczy o wyjątkowości i różnorodności województwa śląskiego. Uczestnicy konkursu w swoich artystycznych wypowiedziach mogli posłużyć się fotoreportażem składającym się z 3-7 zdjęć lub/i fotokastem oraz  2-minutowym filmem.

Podczas finału konkursu, w którym jurorami byli: Lech Majewski, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens, odbędzie się wręczenie nagród laureatom połączone z  otwarciem wystawy najlepszych prac 6. edycji projektu oraz premiera albumu podsumowującego pięć dotychczasowych edycji. W tym roku napłynęły 164 prace konkursowe, w tym 145 fotoreportaży, 9 filmów i 10 fotokastów. Organizatorzy przypominają również o nagrodzie publiczności. Głosowanie trwa do 15 października na stronie konkursu www.obiektywnieslaskie.pl.

16.10.2015, godz. 18.00
Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego
ul. T. Dobrowolskiego 1 /Katowice