offsyny

OFF Festival Katowice 2016: Zomby i Syny

Design

21 Mar 2016   ,

Jak to „w muzyce wszystko już było”?! Brytyjski producent Zomby i polski duet Syny dowodzą, że nie ma takiej historii, której nie da się napisać od nowa.

Gdzie byliście w 2008, kiedy Zomby wydawał swoją pierwszą płytę „Where Were U in ’92?”, hołd dla pionierów sceny rave’a? Jeśli już wtedy zwróciliście uwagę na tego Brytyjczyka, to wiecie, że niełatwo go zaszufladkować, bo Zomby za każdym razem wymyśla się na nowo. Dotyczy to zarówno pięknego i arcysmutnego debiutu w barwach 4AD, czyli albumu „Dedication”, jak i wydanej w 2013 roku, podwójnej płyty „With Love”, na której Zomby zachwyca wszechstronnością, proponując zarówno soundtrack do kontemplacji, jak i parkietowe pewniaki.

Nawet jeśli wszyscy ludzie dookoła biegną, warto przystanąć pod sceną, gdy pojawią się na niejSyny. Zostawiając na boku środowiskowe spory czy to jeszcze hip-hop czy też nie, nie sposób nie zauważyć, że Piernikowski i 1988 nagrali jedną z najbardziej kontrowersyjnych i zarazem najlepszych płyt ubiegłego roku na polskiej scenie. Budulcem „Orient” jest estetyka polskich rapowych pierwocin, wczesnych lat 90., ale to płyta ze wszech miar współczesna, odważna i onieśmielająca niemal mistyczną aurą.

Miejsce Dolina Trzech Stawów / Katowiceofffbaner
Data 05.08.2016 – 07.08.2016
off-festival.pl

 

 

,