ohwl

Oh My Wroc Love II

Design

9 Lis 2017   , , , , , ,

2 dni pełne stylu i szyku.

Chcąc podzielić się swoją pasją do polskiej mody i sztuki w większej perspektywie Twórcy „ohmy! conceptstore” wraz ze „Stowarzyszeniem Moda Polska”postanowili wyjść  do Wrocławian i stworzyć projekt jakiego bardzo brakuje w naszym mieście. „ohmy wroclove” to projekt ludzi, którzy kochają swoje miasto, kochają modę i sztukę, chcą promować centrum miasta jako obszaru przyjaznego polskiej modzie, a zwłaszcza wrocławskich projektantów.

2 imprezy w 2 dni. W tym roku po raz pierwszy „oh my wroc love & Fashion Day”, łączy siły i powstaje 2 dniowy festiwal modowy o charakterze charytatywnym.

I edycja festiwalu mody i sztuki „ohmy wroclove” odbyła się pod koniec listopada zeszłego roku. Otworzył go konkurs młodych projektantów: „ohmy wrodesign adwords”. Dla wszystkich miłośników mody największą atrakcją był pokaz mody polskich projektantów: Eweliny Kosmal, Aleksandry Zgubińskiej, Zuzanny Szamockiej czy Anny Bartuli. Kreacje z najnowszych, jesiennych kolekcji designerek zaprezentowały gościom profesjonalne modelki SPP Models.

Dodatkowo odbył się pokaz mody młodych projektantów, którzy brali udział w konkursie i mogli przedstawić swoje prace szerszej publiczności. Prezentowane prace oceniało profesjonalne jury w składzie: Ilona Adamska, Tatiana Jachyra, Danuta Studencka-Derkacz, czyRemigiusz Kadelski-obecni w trakcie otwarcia. Projekty Adriana Lewandowskiego, Ewy Róży Wintoniaki Sylwii Ogonowskiej okazały się zwycięskie. Wieczór otwarcia poprowadziła znana blogerkabranży modowej -MAD CAT fashion, a pokaz mody przygotowała wrocławska stylistka Katarzyna Halala.

II edycja festiwalu: „ohmy wroclove” odbędzie się 25 listopada 2017 i będzie mieć charakter otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia. Podczas wrocławskiego festiwalu mody i sztuki planowana jest II edycja konkursu młodych projektantów „ohmy wrodesign adwords”, która planowo odbędzie się 1-go dnia festiwalu. Tego samego dnia po konkursie młodych projektantów odbędzie się pokaz młodych polskich projektantów, podczas którego najnowsze kolekcje będą prezentowane przez gwiazdy polskiego show biznesu. Pokaz podczas festiwalu ma charakter charytatywny, na zakończenie, którego odbędą się aukcje rzeczy przekazanych przez projektantów na licytację. Cała zebrana kwota w I dzień festiwalu zostaną przekazana na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.

Festiwal poprowadzi znana i uwielbiana przez wrocławskich słuchaczy dziennikarka radia Eska. Jak mówi samo o sobie: „Zawsze jestem uśmiechnięta. Nawet jak jadę do pracy o piątej rano i pada deszcz, to i tak jest suuuuuuper! Mam wrodzone tendencje do zmieniania fryzur i kupowania ciuchów, szafa jest z gumy -wszystko da się zmieścić. No i mam super pracę.

Wśród znanych osobistości, które zaprosiliśmy do współpracy znaleźli się między innymi:

Krystyna Mazurówna, Beata Chmielowska-Olech, Beata Tadla, Ewa Pacuła, Robert Janowski, Paweł Stasiak, Tomek Ciachorowski, Krzysztof Gojdź, Agnieszka Wielgosz, Włodek Matuszak, Karolina Nolbrzak, Aleksandra Zienkiewicz, Monika Dryl, Angelika Piechowiak, Ryszard Rembiszewski. Jednakże grono osobistości cały czas się powiększa.

W pierwszy dzień Festiwalu podczas ohmy wroclove zobaczymy najnowsze autorskie kolekcje Jesień Zima 2017/2018 najbardziej utalentowanych projektantów, a wśród nich:

Dorota Goldpoint
Ewelina Kosmal
Joanna Kruczek
Andrzej Bodych
Aleksandra Król
Mariola Turbiarz
Zuza Bart
LOUVE
Kosowska
Damian Kretshmer
Ewa Stepaniuk
Joanna Łubkowska
MiaStilo
De La Fotta
ComeBag

We Wrocławiu będzie kontynuowana akcja pomocy Fundacji Spełnionych Marzeń. Dzieci z oddziałów onkologicznych stworzyły piękne rysunki, które projektantka a zarazem organizatorka Mariola Turbiarzprzeniosła na ubranie. Kolekcje tą prezentują na wybiegu znane osoby, a cały dochód ze sprzedaży ubrań przekazany jest dla Fundacji. Podczas Wrocław FashionDay oprócz pokazu charytatywnego zobaczymy 6 pokazów młodych marek modowych, gdzie obok modelek wystąpią tez dziennikarze, muzycy i aktorzy. Jest to impreza modowa pełna niespodzianek, emocji i pozytywnej energii.

FASHION DAY to impreza cykliczna, która odbywa siew najwiekszychmiastach Polski. Wrocław FashionDay będzie już czwartą edycją (w Polsce) po pokazach w Warszawie i Krakowie, które odniosły olbrzymi sukces. W pierwotnym założeniu impreza miała na celu promocje mody off Fashionwśród gwiazd i celebrytów. Z czasem okazało się, ze podczas tych imprez możemy pomóc potrzebującym.

Moda Polska
Stowarzyszenie Moda Polska zostało powołane w tym roku, przy współpracy kilkunastu projektantów zostało utworzone stowarzyszenie, które poprzez organizację festiwali modowo-artystycznych, spotkań projektantów z wrocławianinami, organizację różnego rodzaju konkursów modowych i artystycznych, wystaw, wernisaży czy warsztatów ma na celu promocje mody i sztuki na terenie miasta Wrocław, pomóc młodym projektantom, artystom w  dotarciu do szerszej publiczności, poszerzenie grona miłośników polskiej mody i sztuki oraz promocję miasta Wrocławia na modowej mapie Polski.

Stary Klasztor:
Znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy ulicy Purkyniego1 (zaledwie 2 minuty spacerkiem od Rynku).Jest to unikalne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia. Kompleks koncertowo-restauracyjny znajduje się w zaadaptowanym dawnym klasztorze dominikanek, którego początki datowane są na pierwszą połowę XIV w. Festiwal odbędzie się w sali bankietowej w gotyckiej aranżacji. Sala posiada praktyczną i klimatyczną antresolę, profesjonalne oświetlenie a także wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający i audiowizualny. Wystrój wnętrza klubu emanuje zwłaszcza średniowieczną surowością ścian i podłóg, ożywioną jednocześnie za sprawą niezwykle stylowych lamp. Wszystko to sprawi, że klimat imprezy będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

więcej informacji:

Oh My Wroc Love, fashion & art festival II edycja

26b77a9140

, , , , , ,