Jacek Fedorowicz

PISARZE, POECI I SATYRYCY W KLUBIE KOMEDIOWYM

Design

18 Paź 2016   ,

Śmiech na jesieni.

Druga połowa października w Klubie Komediowym to wizyty gości. Na scenie przy pl. Zbawiciela pojawią się, m.in. Jacek Fedorowicz z archiwum Dziennika TV, Małgorzata Halber i jej Klub depresyjny oraz Grzegorz Uzdański jako poeci XX wieku i jego skeczowy kolektyw Wszystko będzie dobrze.

GOŚCIE SPECJALNI
20.10 (czwartek), godz.19.00, Jacek Fedorowicz: Z archiwum dziennikaJacek Fedorowicz
Podczas poprzednich wieczorów Jacka Fedorowicza dużym powodzeniem cieszyły się fragmenty jego filmów będących parodią Dziennika Telewizyjnego z czasów PRL, a także z lat późniejszych. Autor postanowił więc poszperać w archiwum domowym i przygotował specjalny wieczór z Dziennikiem oparty na znacznie większej porcji epizodów filmowych. Uprzedził jednak, że ma prócz tego trochę do pogadania.

www.facebook.com/events/1782243668713836

20.10 (czwartek), godz.21.00; 30.10 (niedziela), godz. 19.00
Wszystko Będzie Dobrze – skecz & song show
Wszystko będzie dobrze to skecz show, w którym pojawiają się też piosenki. Skecze są o tyle dziwne, że trochę napisane, trochę improwizowane, a trochę otwarte na wspólną zabawę z publicznością. Pojawiają się w nich kosmici, profesorowie, inżynierzy, android, krytycy teatralni i wiele innych postaci. Z doczepionymi sztucznymi wąsami autorzy mierzą się z zagadkami kosmosu i uciążliwymi życiowymi problemami, w które wczuje się każdy widz spektaklu.

Wszystko będzie dobrze powstało pierwotnie jako cykl filmów na youtube. Grupę tworzą Grzegorz Uzdański, Maciej Kaczyński i Maciej Sosnowski. Kiedyś studiowali razem filozofię, dziś piszą książki („Wakacje”, „Facecje”, „Pokochać dialektykę”), grają i śpiewają w zespołach (Przepraszam, Ryby, Extra), prowadzą strony na facebooku (Nowe wiersze sławnych poetów, Przygody Misia Klopsa, Facecje) i wychowują dzieci (dwoje). Wierzą, że wszystko będzie dobrze.

www.facebook.com/events/980351235420489

23.10 (niedziela), godz. 19:00, Nowie wiersze sławnych poetów – na żywo
Bolesław Leśmian, Wisława Szymborska i Adam Asnyk na jednej scenie Klubu Komediowego! Poeta Grzegorz Uzdański będzie mówił głosem wielu poetów. Kilka lat temu, zamiast pisać do szuflady, założył fanpage Nowe wiersze sławnych poetów na Facebooku i sam stał się sławny. Jego pastisze Tadeusza Różewicza, Wisławy Szymborskiej i Juliana Tuwima lubi już ponad 25 tysięcy fanów. A Grzesiek, gdy nie wymyśla wierszy, uczy etyki i filozofii w gimnazjum, śpiewa w zespole Ryby i współtworzy cykl komediowy Wszystko Będzie Dobrze.

www.facebook.com/events/1707764882877833

25.10 (wtorek), godz. 20.00, Małgorzata Halber przedstawia: Klub depresyjny, odc. 1 – Lęk
Zawsze musisz się czymś martwić? Nie lubisz przebywać w skupiskach większych niż trzy osoby? Czujesz się kompletnie bezwartościowy, choć znajomi mówią, że jesteś spoko? Masz wrażenie, że tylko Ty kłócisz się ze swoją dziewczyną? Wstydzisz się swojego życia? Piwnica Klubu Komediowego otwiera swoje podwoje na spotkanie osób, dla których niska samoocena to chleb powszedni. Pierwsza odsłona Klubu Depresyjnego będzie poświęcona lękowi. Nasze hasło: Śmiejemy się z tylko z tego, co nas boli.

Tego wieczora czekają Was:
++ GRA TOWARZYSKA “Czego się boisz?”
++ Spotkanie z Ciekawym Człowiekiem
++ Zabawa w Poczucie Winy.
Całość koordynuje i wymyśliła Małgorzata Halber, która dużo będzie też mówić.
www.facebook.com/events/684020551747730

,